Articole despre galatasaray istanbul

Cavani nu va evolua în meciul echipei PSG cu Galatasaray Istanbul

Atacantul uruguayan Edinson Cavani nu va evolua în meciul echipei PSG cu Galatasaray Istanbul, programat, marţi, în grupa A a Ligii Campionilor.

Luni, 30.09.2019, 17:43
Kostas Mitroglou, împrumutat din nou. Acum va juca la PSV Eindhoven

Atacantul grec Konstantinos Mitroglou a părăsit Galatasaray Istanbul după numai şase din cele 18 luni cât ar fi trebuit să dureze împrumutul la formaţia turcă, informează lefigaro.fr.

Joi, 22.08.2019, 11:12
Galatasaray - CFR Cluj 1-1/ Remiza eroica pentru ardeleni

CFR Cluj a rezistat infernului de la Istanbul, remizand cu Galatasaray, scor 0-0, intr-un meci din cadrul etapei a 3-a contand pentru faza grupelor din Liga Campionilor. Pantelis Kapetanos a deschis scorul in minutul 19, iar Burak Yilmaz a restabilit egalitatea in minutul 77. Ardelenii au evoluat in inferioritate numerica mai bine de o ora de joc.

Miercuri, 24.10.2012, 00:03
Hagi va antrena in Turcia de la vara

Presa de la Istanbul scrie ca liderul Generatiei de Aur se va intoarce pentru a se razbuna pe Galatasaray, echipa de la care a plecat pe usa din dos.

Luni, 05.03.2012, 00:00
Fatih Terim revine la Galatasaray

Tehnicianul Fatih Terim este noul antrenor al echipei Galatasaray Istanbul, el urmand sa semneze un contract pe o perioada de trei sezoane, anunta presa turca. Terim, in varsta de 57 de ani, a mai antrenat de doua ori pe Galatasaray (1996-2000 si 2002-2004) si il inlocuieste pe Bulent Under, care a preluat echipa in urma plecarii lui Gheorghe Hagi, la sfarsitul lunii martie.

Vineri, 20.05.2011, 00:00
Italienii scriu ca Lucescu s-a inteles cu PSG! Vezi ce salariu i-au promis francezii!

Antrenorul echipei Sahtior Donetk, Mircea Lucescu, este foarte aproape de a ajunge la o intelegere cu gruparea franceza Paris Saint-Germain, informeaza site-ul sportal.it, care citeaza surse din Ucraina.

Miercuri, 20.04.2011, 00:00
Hagi va da explicatii in fata baskanilor Galatei

Potrivit cotidianului Sabah, presedintele clubului Galatasaray Istanbul, Adnan Polat, l-a convocat pe Gheorghe Hagi la sedinta Consiliului de Conducere al clubului, care va avea loc miercuri, prilej cu care ii va cere sa dea explicatii pentru declaratiile facute in weekend dupa meciul de campionat cu Karabukspor, scor 0-0.

Marti, 08.03.2011, 00:00