Articole despre medaliat

Vela: Cel care i-a făcut profilul psihologic lui Gheorghe Dincă, medaliat de preşedinte la propunerea mea

Ministrul de Interne, Marcel Vela, a anunţat, vineri, că profilerul Poliţiei Române, Dorin Dumitran, cel care i-a făcut profilul psihologic lui Gheorghe Dincă, a fost medaliat de preşedintele Klaus Iohannis la propunerea sa. Vela a prceizat că, deşi nu se finalizase cazul, ştia care va fi evoluţia şi de aceea a făcut propunere.

Vineri, 17.01.2020, 14:06
Dă play, trebuie să îl vezi! Are 90 de ani, adună medalii la înot pentru România și conduce o mașină! „Bineînțeles, la vârsta asta fragedă, încă mai pot”

Un străbunic fabulous în vârstă de 90 de ani a fost prezentat, joi, la „Neatza cu Răzvan și Dani”. Emil Stoenescu este multiplu medaliat la înot, a câștigat mai multe medalii, reprezentând România, conduce o mașină și spune că se va prezenta și la vizita medical, anul viitor, când îi va expira permisul auto.

Joi, 11.04.2019, 12:07
Emil Stoenescu, multiplu medaliat, la 90 de ani: Nu m-am gândit că voi face înot de performanță. În 2016 am participat la primul campionat național

Emil Stoenescu are 90 de ani. Când sportivii din generația sa s-au retras, el a luat în serios înotul. Nu pentru a uimi, ci ca să se recupereze după o interveție chirurgicală.

Joi, 11.04.2019, 09:35
Dani Oţil, medaliat la etapa hard enduro din Antalya: "Am avut un weekend reușit. Am fost 10 români"

Dani Oţil a fost medaliat în ultima etapă din acest sezon de hard enduro. Competiția a avut loc în Antalya.

Luni, 02.10.2017, 08:38
Dani Oţil, medaliat la etapa hard enduro din Antalya

Dani Oţil a fost medaliat în ultima etapă mai interesantă din acest sezon hard enduro. Competiția a avut loc în Antalya.

Luni, 02.10.2017, 08:24
Invenţii româneşti medaliate cu aur

Românii demonstrează încă o dată cât de inventivi sunt. S-a întâmplat la o competiţie din Iaşi, unde două echipe de cercetători din Constanţa au obţinut două medalii de aur pentru invenţiile lor

Joi, 21.05.2015, 13:31
Artiști medaliați la Casa Albă

A fost o seară de gală la Casa Albă! Stevie Wonder, Meryl Streep şi alţi 16 americani au primit Medalia Libertăţii. Chiar preşedintele Barack Obama le-a oferit cea mai înaltă distincţie civilă americană.

Marti, 25.11.2014, 07:23