Articole despre mypa

Rapid a invins Mypa, scor 2-0, si accede in turul trei preliminar al Europa League

Rapid s-a impus fara nici o problema in dubla cu MyPa. Dupa ce in tur a fost 3-1 pentru giulesteni, rapidistii s-au impus si in Finalnda, scor 2-0, ajungand in turul trei preliminar al Ligii Europa (LE) unde va intalni pe Heerenveen.

Joi, 26.07.2012, 21:41
MyPa a remizat 0 la 0 acasa cu Honka

Inainte de meciul cu Rapid, MyPa a remizat 0 la 0 acasa cu Honka. Gazdele au jucat in culorile traditionale alb cu rosu. Adversara Rapidului din Europa League a ratat marile ocazii ale partidei. Cei de la Mypa au si marcat, dar din ofsaid. In ultimele...

Marti, 24.07.2012, 13:47
Rapid - MyPa 3-1. Vezi ce rezultate au fost aseara in Europa League

Pe lîngă Rapid, care a dat piept cu finalndezii de la Mypa, alte echipe importante au intrat şi ele în competiţie: Viktoria Plzen, APOEL Nicosia, Hajduk Split, Anzhi şi Lech Poznan.

Vineri, 20.07.2012, 06:45
Rapid - MyPa 3-1/ Giulestenii debuteaza cu dreptul in Europa League

Rapid Bucuresti s-a impus cu scorul de 3-1, pe teren propriu, in fata formatiei finlandeze MyPa, intr-un meci contand pentru prima mansa din turul 2 preliminar al Europa League.

Joi, 19.07.2012, 22:45
Rapidistul Herea a facut varicela!

Rapidistul Herea a facut varicela. E in carantina, sa nu-si imbolnaveasca si colegii si va rata meciurile cu Mypa, din Europa League, dar si derbiul cu Vaslui, din prima etapa.

Miercuri, 18.07.2012, 19:51
Timisoara s-a calificat!

Timisoara s-a calificat in play off-ul Europa League, dupa un meci incredibil! A dat gol in prelungiri, dupa ce a fost condusa cu 3 la 0 de finlandezii de la MyPa!

Vineri, 06.08.2010, 09:20
Poli se califica in play-off-ul Europa League, dupa 3-3 cu MyPa

Poli s-a calificat în play-off-ul Europa League după un meci dramatic în care au fost conduşi cu 3-0 la pauză. Pentru timişoreni au marcat Axente, Zicu şi Cisovsky

Joi, 05.08.2010, 00:00
Mypa - FC Timisoara 1-2/ Aproape calificati

FC Timisoara a luat o optiune serioasa la califcare dupa victoria in fata formatiei finlandeze Mypa, scor 2-1, din cadrul primei manse a turului trei preliminar al Europa League.

Joi, 29.07.2010, 00:00