Articole despre ricardo cadu

Ricardo Cadu a lăsat uniforma de fotbalist, pentru cea de poliţist

invitaţia şcolii de Poliţie din Cluj, căpitanul CFR-ului a jucat la perfecţie rolul de agent în devenire. A participat la cursuri, a fost în misiune, iar la final le-a dat câteva sfaturi tinerilor poliţişti.

Joi, 20.03.2014, 17:00
Suspendare record pentru Cadu! Capitanul CFR-ului va sta noua etape

Ricardo Cadu i-a scos cinci dinti lui Jivko Milanov si acum plateste. Comisia de Disciplina l-a suspendat noua etape si l-a amendat serios pe capitanul CFR-ului.

Vineri, 01.03.2013, 12:53
Ricardo Cadu, suspendat noua etape

Accidentarea pe care Cadu i-a provocat-o bulgarului Milanov n-a ramas nepedepsita! Comisia de Disciplina a analizat interventia fundasului portughez si a decis suspendarea pe noua etape a capitanului campioanei.

Vineri, 01.03.2013, 07:07
Meciul U Cluj - CFR Cluj se rejoaca din minutul 1!

Dupa mai bine de cinci ore de audieri, vineri, la 17:30, Comisia de Disciplina a decis ca meciul dintre U Cluj si CFR Cluj, intrerupt in minutul 27, la scorul de 0-1, ca partida sa se rejoace din minutul 1, de la 0-0.

Vineri, 11.05.2012, 00:00
Bornescu sustine ca Ricardo Cadu poarta toata vina pentru scandalul de la Cluj

Portarul Bornescu sustine ca Ricardo Cadu poarta toata vina pentru scandalul de la Cluj. "Se stia ca va fi un meci cu incarcatura foarte mare. Am vorbit sa nu provocam suporterii. Cadu nu trebuia sa le faca semne obscene fanilor nostri. Ce s-ar fi...

Miercuri, 09.05.2012, 07:51
CFR Cluj - CSM Ramnicu Valcea 5-0 / Bastos show

Alb-visnii nu au avut nicio problema sa se impuna in fata oltenilor, demonstrand ca diferenta dintre locurile fruntase in prima divizie si cele care duc in cea de-a treia este una considerabila.

Luni, 13.02.2012, 00:00
Arbitraj pro-CFR si in amicale

Jucatorii lui Jorge Costa au beneficiat de doua greseli de arbitraj in amicalul cu MSK Zilina din Antalya.

Marti, 07.02.2012, 00:00
Cadu a devenit cetatean roman, dar il refuza pe Victor Piturca

Fundasul CFR-ului nu vrea sa auda de nationala, cu toate ca din aceasta luna si-a luat cetatenia romana.

Joi, 26.01.2012, 00:00
Cadu se ia de Steaua: "Are cea mai slaba echipa de cand sunt eu in Romania"

Steaua se poate apropia la 4 puncte de CFR Cluj daca va invinge in meciul de sambata. De asemenea, cu o victorie, ardelenii ar putea urca pe primul loc, in cazul in care Dinamo se va incurca in deplasarea de la Ploiesti, cu Astra.

Marti, 06.12.2011, 00:00