Articole despre saint-etienne

Saint-Etienne, adversara PSG în finala Cupei Franţei

Formaţia Saint-Etienne s-a calificat, joi seară, în finala Cupei Franţei, trecând în semifinale de echipa Rennes, pe teren propriu, scor 2-1.

Vineri, 06.03.2020, 08:47
Ligue 1: Marseille a învins cu 2-0 Saint-Etienne, meci început cu întârziere din cauza incidentelor

Formaţia Olympique Marseille a învins, miercuri seară, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Saint-Etienne, într-un meci din Ligue 1, joc început cu o întârziere de 15 minute din cauza incidentelor între suporteri.

Joi, 06.02.2020, 08:59
PSG, 6-1 cu Saint-Etienne în sferturile Cupei Ligii Franţei. În semifinale s-a calificat şi Lille

Formaţia Paris Saint-Germain s-a calificat, miercuri, în semifinalele Cupei Ligii Franţei, trecând în sferturi de ASSaint-Etienne, scor 6-1.

Miercuri, 08.01.2020, 23:58
PSG a învins Saint-Etienne, scor 4-0, în Ligue 1; Parizienii sunt campioni de toamnă

Formaţia Paris Saint-Germain a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 4-0, echipa Saint-Etienne, în ultimul meci al etapei a XVIII-a a campionatului Franţei.

Luni, 16.12.2019, 08:55
Ana Bogdan s-a calificat în sferturi la turneul ITF de la Saint-Etienne

Jucătoarea Ana Bogdan, cap de serie numărul 4, s-a calificat în sferturile de finală la turneul ITF de la Saint-Etienne (Franţa), cu premii de 25.000 de dolari.

Vineri, 08.11.2019, 11:00
Tragedie în fotbalul francez! Un jucător de la Saint Etienne a fost împușcat mortal. Clubul de Ligue 1 a confirmat decesul

Tragedie fără margini în fotbalul francez. Un fotbalist de la Saint Etienne a fost împușcat mortal în noaptea de duminică spre luni. Clubul de Ligue 1 a confirmat oficial faptul că William Gomis, în vârstă de 19 ani, căpitanul echipei secunde, și-a pierdut viața în noaptea trecută.

Luni, 10.09.2018, 14:12
Turul Frantei incepe mai devreme anul acesta

Turul Frantei incepe mai devreme anul acesta. Banel Nicolita isi va vedea seful mergand pe bicicleta peste 500 de kilometri. Presedintele lui Saint-Etienne trebuie sa pedaleze pana la Paris, dupa ce a pierdut un pariu cu antrenorul echipei, care...

Vineri, 18.01.2013, 07:05
Noua moda in fotbal: Ghete cu cristale Swarovski

Inceputurile fotbalului ii prindeau pe jucatori in tenesi sau in incaltari cu crampoane de cuie. Sigur, lumea a evoluat. Atat de mult incat in 2012 un fotbalist a ajuns sa intre pe teren incaltat in ghete cu cristale Swarovski.

Miercuri, 12.12.2012, 10:41
Banel, indisponibil pana la finalul sezonului

Banel a primit cea mai proasta veste in 2012. S-a accidentat in timpul meciului Saint-Etienne-Nice la muschii ischio-gambieri, si va fi indisponibil pana la finalul sezonului. Banel nu va pica insa in depresie: a mai fost accidentat de doua ori si s-a...

Marti, 03.04.2012, 20:06
Saint Etienne, eliminata din Cupa Frantei. Banel Nicolita a ratat la loviturile de departajare

Saint Etienne a fost eliminata de Bordeaux "saisprezecimile" Cupei Frantei, dupa ce a pierdut la penaltiuri, scor 2-4. Banel Nicolita a fost titular la "verzi", internationalul roman ratand la loteria penaltiurilor. Scorul a fost 1-1 dupa timpul regulamentar.

Duminica, 08.01.2012, 00:00