PSG, 6-1 cu Saint-Etienne în sferturile Cupei Ligii Franţei. În semifinale s-a calificat şi Lille

Formaţia Paris Saint-Germain s-a calificat, miercuri, în semifinalele Cupei Ligii Franţei, trecând în sferturi de ASSaint-Etienne, scor 6-1.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Icardi ‘2, ’49, ’57, Neymar ’39, Moulin ’44 (autogol) şi Mbappe ’67.

De la Saint-Etienne a fost eliminat Fofana, în minutul 31. La jumătatea reprizei secunde, St. Etienne a înscris prin Cabaye (’71).

Tot în sferturi, Lille a învins cu 2-0 Amiens, echipă care a jucat în inferioritate numerică din minutul 40, după eliminarea lui Zungu. Au marcat Araujo ’50 şi Osimhen ’58.

În semifinale sunt calificate şi echipa lui Ciprian Tătăruşanu, Olympique Lyon, şi formaţia Reims.

Dezastrul din Australia, vizibil din spațiu! Mii de oameni, evacuați din calea flăcărilor: ”Așa ceva nu s-a mai văzut!”... Carlos Ghosn afirmă în prima sa conferinţă de presă susţinută după fuga din Japonia că a fost tratat cu brutalitate de p...