FOOTBONAUT: Vezi ultima inventie fotbalistica a germanilor!

Footbonaut este o masinarie care ajuta jucatorii sa nimereasca, mai usor, poarta. Pare o inventie din viitor, da e utilizata, incepand de acum, de catre cei de la Borussia Dortmund

Vineri, 28.09.2012, 13:36
Rapid - Unirea Urziceni 1-0

Rapid a castigat 1 - 0 in direct la Antena 1 primul meci din retur cu Unirea Urziceni. Singurul gol al meciului a fost dat de Sburlea in ultimul minut al primei reprize.

Sambata, 26.02.2011, 09:51
Meci amical: Rapid - Malmo 0-0, 1-3 dupa lovituri de departajare

Rapid a pierdut la loviturile de departajare si a doua partida din cadrul turneului amical Copa del Sol, 1-3 cu formatia suedeza Malmo, dupa ce la finalul timpului regulamentar scorul a fost egal, 0-0. Singurul jucator giulestean care a reusit sa transforme a fost Cassio, in timp ce Sburlea, Roman si Spadacio au ratat.

Marti, 01.02.2011, 00:00
Romania a pierdut calificarea la Campionatul European U21

Nationala de tineret a incheiat la egalitate, scor 0-0, partida retur a barajului cu reprezentativa similara a Angliei.

Marti, 12.10.2010, 00:00
Sabrin Sburlea si Mihai Roman au fost transferati la Rapid Bucuresti

Cu bugetul de 6.5 milioane de euro la dispozitie, Dinu Gheorghe a mai facut inca doua achizitii de marca. Sabrin Sburlea si Mihai Roman au fost transferati la Rapid Bucuresti.

Duminica, 27.06.2010, 00:00
FC Brasov - Otelul 3-0/ Victorie dupa 7 etape pentru brasoveni

FC Brasov s-a impus cu scorul de 3-0, pe teren propriu, in fata formatiei Otelul Galati, in primul meci din cadrul etapei a 26-a a Ligii 1. Golurile au fost marcate de Abrudan '2, Sburlea '19 si Roman '81. Oaspetii au evoluat din minutul 62 cu un om mai putin pe teren, dupa eliminarea fundasului Perendija

Marti, 06.04.2010, 00:00