Articole despre villa

VIDEO Spania - Portugalia 1-0/ Ibericii merg in "sferturi"

Spania si-a luat revansa dupa eliminarea de la Euro 2004, in fata Portugaliei, scor 1-0, si se califica astfel in sferturile de finala ale Cupei Mondiale. Singurul gol al meciului a fost inscris de David Villa, in minutul 63.

Marti, 29.06.2010, 00:00
VIDEO Spania - Honduras 2-0/ Victorie la pas

Spania obtine primele trei puncte la Cupa Mondiala dupa victoria in fata Hondurasului, scor 2-0, intr-un meci din grupa H. David Villa a reusit o dubla pentru iberici.

Luni, 21.06.2010, 00:00
VIDEO David Villa, prezentat oficial la FC Barcelona

Din liliac, David Villa s-a transformat in. extraterestru!! Villa a lasat Valencia pentru un contract de 7 milioane de euro pe sezon la Barcelona lui Guardiola. Presa din Spania scrie ca urmatorul pe lista catalanilor este starul lui Manchester, Wayne Rooney, cotat la 100 de milioane de euro!

Vineri, 21.05.2010, 00:00
David Villa, transferat la FC Barcelona pentru 42 de milioane de euro

FC Barcelona a facut prima mutare in materie de achizitii dupa terminarea sezonului din Primera Division, campioana Spaniei aducandu-l pe David Villa de la FC Valencia, informeaza Marca.

Miercuri, 19.05.2010, 00:00
Europa League - sferturi de finala / Benfica se impune in derby-ul cu Liverpool (VIDEO)

In derby-ul sferturilor de finala din cadrul Europa League, Benfica Lisabona s-a impus, pe teren propriu, scor 2-1, in fata formatiei FC Liverpool, intr-un meci contand pentru prima mansa.

Joi, 01.04.2010, 00:00
Manchester United ofera 38 de milioane de euro pentru David Villa

Spaniolul David Villa, in varsta de 28 de ani, este principalul obiectiv din urmatorul mercato pentru Manchester United. Englezii sunt dispusi sa plateasca 38 de milioane de euro pentru a-si asigura serviciile atacantului Valenciei, dorit si de alte echipe importante precum: Chelsea, Liverpool, Barcelona si Real Madrid.

Luni, 22.03.2010, 00:00