Articole despre yukon arctic ultra

Tiberiu Uşeriu a terminat pe locul al II-lea cursa de 300 de mile a Yukon Arctic Ultra!

Tibi Uşeriu a terminat al doilea, joi, după şapte zile de la start, cursa Yukon Arctic Ultra, desfăşurată în nordul Canadei. Cursa a avut o distanţă de peste 300 de mile , adică peste 483 de kilometri.

Joi, 06.02.2020, 21:32
Tiberiu Uşeriu e tot mai aproape de a câştiga cea mai dură cursă din lume! A ajuns pe locul 2! Ce mesaj a transmis. „Atât e de frig!” - VIDEO

Tiberiu Uşeriu este tot mai aproape de a câştiga cea mai dură cursă din lume, Yukon Arctic Ultra. A ajuns pe locul al doilea în cursa de alergare în condiţii extreme de la Cercul Polar, ce mai continuă câteva zile.

Duminica, 02.02.2020, 11:28
Tiberiu Uşeriu e tot mai aproape de a câştiga cea mai dură cursă din lume. Maratonistul a ajuns pe locul 2

În prima zi, Tibi Uşeriu a parcurs 100 de kilometri şi a depăşit locul în care anul trecut a fost oprit după ce a suferit degerături grave la un picior. Locul în clasament se schimbă, deocamdată, în funcţie de orele de somn. Sportivul...

Duminica, 02.02.2020, 08:33
Tibi Ușeriu a abandonat cursa extremă desfășurată la temperaturi de minus 50 de grade! Sportivul, dus de urgență la spital cu elicopterul

Norocul nu a fost de partea lui Tibi Ușeriu, care și-a dorit cu ardoare să se înscrie la Yukon Arctic Ultra, o cursă extremă, ce se desfășoară în Canada, la temperaturi ce ajung chiar și la minus 50 de grade, însă a fost nevoit să renunțe la cursă la scurt timp.

Marti, 05.02.2019, 08:31