Articole despre sferturi

Radu Petrescu arbitrează meciul Academica Clinceni - Dinamo, din sferturile Cupei României

Arbitrul Radu Petrescu va conduce la centru meciul Academica Clinceni - Dinamo, programat, marţi, în sferturile de finală ale Cupei României.

Luni, 02.03.2020, 16:32
Villarreal a fost eliminată de echipa de liga a doua Mirandes, scor 4-2, în sferturile Cupei Spaniei

Formaţia de eşalon secund Mirandes s-a calificat, miercuri seară, în semifinalele Cupei Spaniei, trecând în sferturile de finală de Villarreal, scor 4-2.

Joi, 06.02.2020, 08:16
Nicholas Ionel şi Fatima Keita, în sferturi, la dublu masculin şi feminin juniori, la Australian Open.

Perechea Nicholas David Ionel/Leandro Riedi (România/Elveţia), cap de serie numărul 5, a învins, marţi, cu scorul de 6-2, 6-2, perechea rusă Egor Agafonov/Evgeny Philippov, calificându-se în sferturile de finală ale probei de dublu juniori de la Australian Open.

Marti, 28.01.2020, 10:27
Stan Wawrinka, în sferturi la Australian Open, după ce l-a eliminat pe Daniil Medvedev

Elveţianul Stan Wawrinka, locul 15 mondial, s-a calificat în sferturi la Australian Open, după ce a trecut de favoritul 4, rusul Daniil Medvedev, în cinci seturi.

Luni, 27.01.2020, 09:51
Simona Halep, superstiţioasă: Ascult aceleaşi melodii ca la Wimbledon, poate merge

Simona Halep a spus, după calificarea în sferturile de finală ale Australian Open, că în timpul liber avut la Melbourne ascultă aceleaşi melodii ca la Wimbledon, poate va reuşi să câştige un nou trofeu de grand slam.

Luni, 27.01.2020, 04:44
Simona Halep, învinsă de Arina Sabalenka, scor 6-4, 6-2, în sferturi, la Adelaide

Simona Halep, locul 4 WTA şi cap de serie numărul 2, a fost învinsă, cu scorul de 6-4, 6-2, de Arina Sabalenka, locul 12 WTA şi cap de serie numărul 6, beneficiară a unui wild card, în sferturile de finală ale turneului de categorie Premier de la Adelaide, aflat la prima ediţie.

Joi, 16.01.2020, 05:50
PSG, 6-1 cu Saint-Etienne în sferturile Cupei Ligii Franţei. În semifinale s-a calificat şi Lille

Formaţia Paris Saint-Germain s-a calificat, miercuri, în semifinalele Cupei Ligii Franţei, trecând în sferturi de ASSaint-Etienne, scor 6-1.

Miercuri, 08.01.2020, 23:58
Raluca Olaru şi Dalila Jakupovici, eliminate în sferturile de finală ale probei de dublu de la Shenzhen

Raluca Olaru şi Dalila Jakupovic au ratat calificarea în semifinalele probei de dublu de la Shenzhen, turneu de categorie WTA Internaţional.

Miercuri, 08.01.2020, 11:20
Ana Bogdan, eliminată în sferturi la Limoges. Românca revine după aproape 11 luni în Top 100 WTA

Ana Bogdan, locul 105 WTA, a fost învinsă, vineri, cu scorul de 6-4, 6-2, de rusoaica Ekaterina Alexandrova, locul 42 WTA şi cap de serie numărul 1, în sferturile de finală ale turneului de categorie WTA 125k de la Limoges.

Vineri, 20.12.2019, 15:01
Ana Bogdan, în sferturile turneului de la Dubai, după ce a eliminat-o pe Viktoria Kuzmova, locul 52 WTA, a doua favorită

Ana Bogdan, locul 121 WTA, s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale turneului ITF de la Dubai, cu premii totale de 100.000 de dolari.

Miercuri, 11.12.2019, 14:03
Ana Bogdan s-a calificat în sferturi la turneul ITF de la Saint-Etienne

Jucătoarea Ana Bogdan, cap de serie numărul 4, s-a calificat în sferturile de finală la turneul ITF de la Saint-Etienne (Franţa), cu premii de 25.000 de dolari.

Vineri, 08.11.2019, 11:00
Ana Bogdan s-a calificat în sferturi la turneul ITF de 60.000 de dolari de la Nantes

Jucătoarea de tenis Ana Bogdan, cap de serie numărul 6, s-a calificat în sferturile de finală la turneul ITF de 60.000 de dolari de la Nantes.

Vineri, 01.11.2019, 09:31
Klopp ameninţă că Liverpool nu se prezintă la meciul din sferturile Cupei Ligii dacă nu se găseşte o dată convenabilă

Antrenorul echipei Liverpool, Jurgen Klopp, a anunţat că formaţia lui nu se va prezenta la meciul din sferturile de finală ale Cupei Ligii, dacă organizatorii, EFL, nu găsesc o dată convenabilă pentru disputarea partidei, informează lequipe.fr.

Joi, 31.10.2019, 10:05
Manchester City, în sferturile Cupei Ligii Angliei, după 3-1, cu Southampton

Formaţia Manchester City s-a calificat în sferturile Cupei Ligii Angliei, după ce a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa Southampton.

Marti, 29.10.2019, 23:52
În ziua în care împlineşte 29 de ani, Marius Copil s-a calificat în sferturi la Antwerp, după victorie la numărul 15 mondial

Marius Copil, locul 92 ATP, s-a calificat, joi, în sferturile de finală la turneul de la Antwerp, cu premii de 635.750 de euro.

Joi, 17.10.2019, 17:38
Horia Tecău şi Jean-Julien Rojer, calificaţi în sferturi la turneul de la Stockholm

Perechea Horia Tecău/Jean-Julien Rojer (România/Olanda), cap de serie numărul 1, s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale turneului de la Stockholm, cu premii de aproape 650.000 de euro.

Joi, 17.10.2019, 16:11
Raluca Olaru şi Nadia Kichenok, în sferturi la dublu, la Kremlin Cup

Perechea Raluca Olaru/Nadia Kichenok (România/Ucraina) s-a calificat, luni, în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de la Moscova, cu premii de aproape 850.000 de euro.

Luni, 14.10.2019, 17:02
Roger Federer, învins de Alexander Zverev în sferturi la Shanghai

Tenismanul elveţian Roger Federer a fost învins de germanul Alexander Zverev, scor 3-6, 7-6 [9], 3-6, în sferturile Mastersului de la Shanghai, după ce numărul 3 mondial a salvat cinci mingi de meci în setul doi.

Vineri, 11.10.2019, 17:01
Djokovici a fost eliminat de Tsitsipas în sferturi la Shanghai

Liderul ATP Novak Djokovici a fost eliminat, vineri, de grecul Stefanos Tsitsipas, numărul 7 mondial, în sferturile de finală ale turneului de la Shanghai, cu premii de 7,4 milioane de dolari.

Vineri, 11.10.2019, 12:04
Andy Murray, eliminat de Dominic Thiem în sferturi la Beijing

Scoţianul Andy Murray a fost eliminat, vineri, în sferturile de finală ale turneului de la Beijing, fiind învins de austriacul Dominic Thiem, scor 6-2, 7-6 [3].

Vineri, 04.10.2019, 14:04
Bianca Andreescu în sferturi la China Open

Jucătoarea canadiană Bianca Andreescu, locul 6 WTA şi favorită 5, s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale turneului China Open, de la Beijing.

Joi, 03.10.2019, 17:37
Naomi Osaka a învins-o pe Alison Riske şi s-a calificat în sferturi la Beijing

Jucătoarea japoneză de tenis Naomi Osaka, cap de serie numărul 4, s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale turneului de la Beijing.

Joi, 03.10.2019, 12:40
Ashleigh Barty în sferturi la China Open

Jucătoarea australiană Ashleigh Barty, liderul WTA, s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale turneului China Open, de la Beijing.

Miercuri, 02.10.2019, 15:43

Sorana Cîrstea, în sferturi la Taşkent, după ce a revenit de la 0-3 cu două break-uri, în decisiv, cu Ysaline Bonaventure

Sorana Cîrstea, locul 96 WTA şi cap de serie numărul 8, a învins-o, miercuri, cu scorul de 3-6, 6-3, 7-5, pe jucătoarea belgiană Ysaline Bonaventure, locul 123 WTA, calificându-se în sferturile de finală ale turneului de categorie WTA International de la Taşkent.

Miercuri, 25.09.2019, 14:18
Naţionala SUA, eliminată în sferturile Cupei Mondiale de baschet, din China; americanii, învinşi după 13 ani

Naţionala de baschet masculin a SUA a fost eliminată, miercuri, în sferturile de finală ale Cupei Mondiale din China, de Franţa, care s-a impus cu scorul de 89-79. Americanii sunt învinşi într-un meci oficial prima dată după 13 ani.

Miercuri, 11.09.2019, 17:00
Nicholas David Ionel, calificat în sferturi la dublu la juniori, la US Open

Perechea Nicholas David Ionel/Wojciech Marek (România/Polonia) s-a calificat în sferturile de finală ale probei de dublu juniori de la US Open.

Joi, 05.09.2019, 11:11
Monica Niculescu şi Margarita Gasparian, în sferturi la dublu, la turneul din Bronx

Perechea Monica Niculescu/Margarita Gasparian (România/Rusia) s-a calificat în sferturile de finală ale turneului din Bronx, cu premii de 250.000 de dolari.

Marti, 20.08.2019, 10:00
Turneu ITF: Oana Gavrilă în sferturile de finală, românca joacă la dublu

Jucătoarea Oana Gavrilă, cap de serie numărul 4, s-a calificat, joi, în sferturile de finală al turneului de la Tabarka (Tunisia), cu premii de 15.000 de dolari.

Joi, 08.08.2019, 16:05
Irina Bara s-a calificat în sferturile de finală ale turneului ITF de la Versmold

Jucătoarea de tenis Irina Maria Bara, cap de serie numărul 7, s-a calificat în sferturile de finală ale turneului ITF de la Versmold (Germania), cu premii de 60.000 de dolari.

Vineri, 12.07.2019, 15:10
Tunisia a învins Ghana la penalty-uri şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Africii pe Naţiuni

Tunisia a învins, luni, la Ismailia, după executarea loviturilor de departajare, reprezentativa Ghanei, calificându-se în sfertrile de finală ale Cupei Africii pe Naţiuni.

Marti, 09.07.2019, 11:09
Serena Williams a învins-o pe Carla Suarez Navarro şi s-a calificat în sferturi la Wimbledon

Serena Williams (SUA, 10 WTA) a învins-o pe Carla Suarez Navarro (Spania, 31 WTA), scor 6-2, 6-2, şi s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Wimbledon. Meciul a durat 64 de minute

Luni, 08.07.2019, 16:20
Perechea Horia Tecău/Jean-Julien Rojer s-a calificat în sferturi la Wimbledon

Adversarii din sferturi vor fi învingătorii din meciul dintre Roman Jebavy/Philipp Oswald (Cehia/Austria) -Juan Sebastian Cabal/Robert Farah (Columbia /favoriţi numărul 2).

Luni, 08.07.2019, 16:04
Cu un jucător în plus din minutul 58, Brazilia a avut nevoie de penaltiuri ca să treacă de Paraguay, în sferturile Copei America

Brazilia s-a calificat în semifinalele Copei America, în urma victoriei obţinute, joi, la Porto Alegre, cu 4-3, după executarea loviturilor de departajare, cu Paraguay. Oaspeţii au rămas în zece jucători, în minutul 58, după eliminarea lui Fabian Balbuena.

Vineri, 28.06.2019, 08:51
Mitriţă a marcat din nou pentru New York City FC; Echipa sa a ajuns în sferturile Cupei US Open

Jucătorul Alexandru Mitriţă a marcat din nou pentru echipa New York City FC, în meciul cu DC United, scor 2-1. În urma acestui rezultat, New York City FC s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei US Open.

Joi, 20.06.2019, 11:05
Simona Halep, în sferturi la Wimbledon

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală de la Wimbledon, după un meci de senzaţie în faţa Zarinei Diyas din Kazakhstan. Simona a câştigat primul set cu 6 la 3, iar al doilea set l-a încheiat cu 6 la zero.

Marti, 01.07.2014, 16:17
Juventus, marea favorită a competiţiei! Se ştiu "sferturile" din Europa League

Vineri, imediat după ce s-au aflat sferturile de finală ale Ligii Campionilor, s-au tras la sorţi, pentru aceeaşi fază a competiţiei, şi jocurile din Europa League

Vineri, 21.03.2014, 16:29
Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală de la Indian Wells

Halep a învins-o în optimile de finală pe Eugenie Bouchard (Canada), cap de serie numărul 18 şi poziţia a 19-a în ierarhia mondială, cu 6-2, 1-6, 6-4, după o oră şi 40 de minute de joc.

Marti, 11.03.2014, 22:26
Liga Campionilor: Bayern Munchen, coşmarul lui Arsenal! Atletico Madrid, pas important în faţa Milanului

Deţinătoarea trofeului şi-a respectat statutul de favorită şi a câştigat cu 2-0 pe terenul lui Arsenal, într-o partidă cu două penalty-uri ratate

Miercuri, 19.02.2014, 23:50
Spectacol total în Liga Campionilor! Barcelona şi PSG sunt ca şi calificate în "sferturi"

Catalanii s-au impus cu scorul de 2-0 pe terenul lui Manchester City, în timp ce PSG a câştigat la pas, 4-0, partida cu Leverkusen, din Germania

Miercuri, 19.02.2014, 00:14
Simona Halep s-a califcat in sferturile de finala ale turneului de la Budapesta

Simona Halep isi continua sezonul excelent din calendarul WTA. Romanca face legea la turneul de la Budapesta, unde s-a calificat in sferturi. Daca va trece si de unguroaica Timea Babos, Halep are drum liber spre al treilea sau titlu din acest sezon.

Joi, 11.07.2013, 07:44
Rezultatele primelor doua sferturi de finala ale Ligii Campionilor

Ieri seara s-au jucat primele doua sferturi de finala ale Ligii Campionilor. Favoritele Bayern Munchen si FC Barcelona au obtinut rezultate foarte bune, care le permit sa spere la calificarea in semifinale. In aceasta seara intra in lupta Borussia...

Miercuri, 03.04.2013, 07:39
CFR Cluj si Otelul Galati, calificate in semifinalele Cupei Romaniei

CFR Cluj s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei dupa ce a trecut de Dinamo, pe teren propriu, scor 2-1, in prelungiri. “Cainii” au deschis scorul prin Alexe (62), insa ardelenii au intors rezultatul prin reusitele lui Bastos (65) si Gabi Muresan (101).

Miercuri, 28.11.2012, 23:33
Surpriza la US Open! Roger Federer, eliminat in sferturile de finala

Tomas Berdych a produs surpriza sferturilor de finala de la US Open, dupa ce l-a eliminat din competitie pe Roger Federer.

Joi, 06.09.2012, 10:30
Ravan si Dani au venit imbracati in pantaloni trei sferturi

Desi este cod galben de ploi cei doi realizatori au fost imbracati in pantaloni trei sferturi.

Luni, 09.04.2012, 08:13
Miami: Djokovic, Nadal si Murray, in sferturile de finala

Toti tenismenii favoriti masculini s-au calificat mai departe in sferturi la Miami. Djokovic, Nadal si Murray au acces mai departe in competitia americana.

Miercuri, 28.03.2012, 00:00
Novak Djokovic, Rafael Nadal si Roger Federer, calificati in "sferturi" la Indian Wells

Nicio surpriza in optimile de dinala ale turneului de la Indian Wells. Primi trei favoriti ai competitiei, Novak Djokovic, Rafael Nadal si Roger Federer s-au calificat fara emotii in sferturile de finala.

Joi, 15.03.2012, 00:00
Barcelona - Bayer Leverkusen 7-1 / Recital Messi

Argentinianul a fost din nou decisiv pentru catalani, marcand de 5 ori in meciul retur din optimi impotriva nemtilor de la Leverkusen.

Miercuri, 07.03.2012, 00:00
Campionatul European de Futsal: Romania - Croatia 1-2

Tricolorii au debutat cu o infrangere la Campionatul European de Fotbal din Croatia, pierzand cu 2-1 in fata gazdelor competitiei.

Miercuri, 01.02.2012, 00:00
Federer si del Potro, in sferturi la Australian Open

Fostul numar 1 mondial a ajuns fara probleme in primii 8 jucatori ai turneului din Australia, acolo unde il astepta deja argentinianul Juan Martin del Potro.

Duminica, 22.01.2012, 00:00
Romania - Franta 20-39 / Tricolorele termina pe 3 in grupa

Romania s-a facut de ras in partida cu Franta, pe care a pierdut-o la 19 puncte.

Vineri, 09.12.2011, 00:00