- MAREA PREMIERĂ Chefi la cuțite! Show-ul se vede luni, marți și miercuri de la 20:30 numai pe Antena 1 și în AntenaPLAY!
- Începe "În direct cu România"! De la 17:00, Mihaela Tatu te provoacă la cele mai aprinse dezbateri, pe Antena 1 și în AntenaPLAY!
Proiectul de lege, conrform caruia hotararile Parlamentului luate cu majoritate de voturi nu vor mai putea fi contestate de Curtea Constitutionala a Romaniei, a primit 169 de voturi pentru, un vot impotriva si 16 abtineri. Democrat-liberalii nu au votat propunerea legislativa.
Initiativa legislativa apartine deputatului PNL Cornel Pieptea si senatorului PSD Georgica Severin. Unul dintre scopuri a fost acela de a reduce rolul Curtii in suspendarea presedintelui Traian Basescu.
Proiectul de lege urmeaza sa fie inaintat Senatului, in calitate de camera decizionala.
FOTO: Intact Images