Astra Ploiesti - Victoria Branesti 2-0. Echipa lui Ilie Stan, tot mai aproape de retrogradare

Astra invinge cu 2-0 pe Victoria Branesti prin autogolul lui Maghici din minutul 2 si super golul lui Matel din ultimul minut al meciului. Dupa a doua reusita a prahovenilor, antrenorul Victoriei Branesti a parasit stadionul.

Dupa acest rezultat, ploiestenii acumuleaza 32 de puncte, in timp ce Branesti ramane pe locul 15, cu 20 de puncte.

Ploiestenii au revenit bine in acest retur, fiind una dintre echipele neinvinse, in timp ce ilfovenii lui Ilie Stan nu au obtinut nici o victorie in cele cinci etape jucate.

Iata cele doua echipe:

Astra: Grigore - Matel, Mihalache, L. Goian, Junior Morais - Stratila, N'Doye, Takayuki, Paulinho - Budescu, Fatai
Rezerve: Miron, Oprsal, Tigoianu, B. Rusu, Fatai, M. Croitoru, Tiganasu

Branesti: Stoicescu - Maghici, Bar, Marincau, E. Nicola - Novac, D. Popa, Ispir, R. Avram - B. Oprea, C. Coman
Rezerve: Bordeianu, Lorincz, Zuluf, Poverlovici, Al. Iacob, Dinu Tudoran, V. Simion

sursa: Gsp.ro

VIDEO! Minune marca Messi: doua goluri dintr-un singur sut!... Hagi explica motivele pentru care a parasit Galatasaray: "Nu sunt un servetel!"...