Barcelona s-a distrat cu Mallorca, Real a batut la limita in Tara Bascilor. Vezi alte rezultate din Spania

Campioana Spaniei si a Europei a revenit la norma de 5 goluri pe meci, victima fiindu-i Mallorca. Rivala Real a invins cu 1-0 pe Sociedad.

Dupa chinul cu Granada, Barcelona a adus din nou spectacolul pe Nou Camp. Criticat pentru ultimele 2 evolutii din campionat, Messi a reusit un hat-trick asa ca la pauza se stia ca Mallorca va pleca inapoi in insula fara niciun punct. Conca si Alves au dus scorul aproape de unul de tenis.

Golul din minutul 9 al argentinianului Higuain a fost suficient pentru ca trupa lui Mourinho sa plece de pe San Sebastian victorioasa si sa-si mentina avansul in fata rivalilor blau-grana.

Iata rezultatele inregistrate in Primera:

Valencia - Getafe 3-1 (Feghouli - 2 goluri, Aduriz \ Castro)
Villareal - Rayo Vallecano 2-0 (Soriano, Valero)
Barcelona - Mallorca 5-0 (Messi - 3 goluri, Conca, Alves)
Real Sociedad - Real Madrid 0-1 (Higuain)

Sevilla - Granada

In clasament pe primul loc a trecut Real Madrid cu 25 de puncte, urmata de Barcelona cu 24 si Levante cu 23 dar si cu un meci mai putin disputat.

Inter pierde cu Juventus, Milan se impune la Roma... Victorii pentru Manchester United, City si Liverpool. Vezi toate rezultatele din Anglia!...