Barcelona se impune la Sevilla

Catalanii au ajuns la 7 puncte de Real in clasamentul provizoriu, dupa victoria cu 2-0 de pe Sanchez Pizjuan.

La mijlocul deceniului trecut, FC Sevilla reprezenta o forta nu numai in Primera Division, dar si in Europa, castigand in doi ani consecutivi Cupa UEFA.

Sambata seara, andaluzii au primit vizita Barcelonei, iar meciul avea sa demonstreze, inca o data, ecartul dintre cele galactico-extraterestrii si restul plutonului.

Catalanii au rezolvat meciul inca din primul sfert al sau. Xavi a deschis scorul in minutul 18, iar Lionel Messi a dublat avantajul formatiei blau-grana la scurt timp.

Pique a primit un cartonas galben dupa o jumatate de ora de joc, si pare tot mai decis sa se desparta de Shakira, cea considerata responsabila de forma slaba pe care o traverseaza fundasul.

Cristi Borcea: "Cu Sportul, ne-au batut arbitrii"... Un jucator al lui Bolton a facut atac de cord pe gazon...