Bilbao da lovitura pe Old Trafford. Vezi rezultatele din Europa League!

Bascii lui Bielsa au intors rezultatul in fata lui Manchester United si au obtinut prima victorie din istorie pe taram englez.

Cu siguranta nu a fost o seara fasta pentru echipele din Manchester. City a pierdut la Lisabona, iar United pe teren propriu in fata lui Bilbao.

Nimic nu anunta dezastrul pentru trupa lui Ferguson in momentul in care Wayne Rooney a deschis scorul in minutul 22. Llorente a egalat imediat inaintea pauzei, iar Oscar de Marcos a adus bascii in avantaj in minutul 72.

Jucatorii lui Bielsa au mai macat o data in prelungiri prin Muniain, care a profitat de o respingere in fata a lui De Gea, la o faza la care oaspetii ar fi trebui sa trimita mingea inapoi englezilor.

Acelasi de marcos a comis hent in careu la o pasa a lui Evra si Rooney a redus din handicap.

Valencia - PSV Eindhoven 4 - 2

Arsenal - AC Milan 3-0 / Atat de aproape...... Twente, ajutata de arbitrii in fata lui Twente...