Biletul Zilei 30.08.2018! Trei meciuri spectacol din Europa League aduc profitul

Biletul Zilei 30.08.2018! Tichetul dedicat spectacolului a plecat ieri cu mari speranțe de câștig. Nimic nu anunța dezastrul care avea să vină, culmea, pe cel mai ușor meci de pe bilet. Flora și Levadia nu ne-au adus GG-ul scontat. În schimb, cota de 2,00 pentru GG la PAOK-Benfica a venit.

Biletul Zilei 30.08.2018! Tichetul dedicat spectacolului a plecat ieri cu mari speranțe de câștig. Nimic nu anunța dezastrul care avea să vină, culmea, pe cel mai ușor meci de pe bilet. Flora și Levadia nu ne-au adus GG-ul scontat. În schimb, cota de 2,00 pentru GG la PAOK - Benfica a venit fără emoții.

Biletul Zilei 30.08.2018! Avem azi, joi, o zi plină de meciuri din Europa League. Din oferta extrem de extinsă am ales trei meciuri cu mare potențial de câștig. Duelurile propuse azi vin din Norvegia, Danemarca și Macedonia.

Biletul Zilei 30.08.2018! Primul meci al zilei se joacă de la ora 20:00, în Norvegia, acolo unde Molde primește vizita celor de la Zenit St. Petersburg. În tur am avut 3-1 pentru ruși, după un meci în care nordicii au deschis scorul în prima repriză. La meciul de azi mizăm din nou pe goluri de ambele părți. 11 goluri a marcat Molde în 3 meciuri europene jucate acasă în acest sezon.

Biletul Zilei 30.08.2018! Din Norvegia ajungem în Danemarca, acolo unde Midtjylland primește replica celor de la Malmo FF. În tur am avut un meci foarte spectaculos. După 2-0 la pauză, Malmo a fost egalată în repriza secundă, iar acum are nevoie de victorie pentru a prinde grupele UEL. În 3 meciuri directe Malmo-Midtjyllans, am avut scorurile: 2-2, 2-1, 1-1.

Biletul Zilei 30.08.2018! Un alt GG căutăm și pe ultimul meci de pe biletul de azi. În Macedonia, Shkendija primește vizita celor de la Rosenborg. În tur a fost 3-1 pentru nordici, într-un meci în care echipa din Macedonia a ratat mai mult. Azi nu mai e loc de reținere, iar golurile trebuie să apară pe tabelă. Gazdele au marcat în 21 din ultimele 22 de meciuri jucate acasă. Dincolo, Rosenborg a marcat în 15 din ultimele 16 meciuri jucate afară.