SC Vaslui - Dinamo București 1-1. Punctele s-au împărțit. Acum să vină Moș Crăciun!

Vaslui și Dinamo au încheiat anul cu o remiză la capătul unui meci în care fiecare dintre adversare a dominat câte o repriză. Antal a deschis scorul în minutul 44, iar Țucudean a înscris cu 15 minute înainte de final

SC Vaslui - Dinamo București 1-1

CELE MAI IMPORTANTE FAZE

Min.90+3 | Fluier final. SC Vaslui - Dinamo București 1 - 1

Min.90 | Meciul se prelungește cu trei minute

Min.82 | Schimbare la FC Vaslui. Iese de pe teren Prahic și intră Ad. Pătulea

Min.75 | GOOOOOOOOOOOL, DINAMO. Țucudean, aflat în mijlocul careului, preia o minge între trei adversari și trimite, din întoarcere în poarta lui Cerniauskas

Min. 70 | Ultima schimbare la Dinamo. Thicot este înlocuit cu Lazăr

Min. 70 | Antal scapă singur spre poarta lui Bălgrădean, dar șutul său trece puțin pe lângă poartă

Min. 64 | Joel Thomas suteaza in Cerniauskas din 7 metri

Min. 63 | Prima modificare și la SC Vaslui. Iese Viveiros și intră Popovici

Min.58 | Joel Thomas trage de la distanță, Cerniauskas respinge în față, dar dinamoviștii nu izbutesc să înscrie

Min.57 | Schimbare la Dinamo. Intră pe teren Joel Thomas și părăsește terenul C. Munteanu

Min.54 | Țucudean se descurcă între trei adversari, rămâne singur cu portarul advers, dar nu reușește să înscrie

Min.49 | Cătălin Munteanu trimite cu călcâiul din 6 metri, dar Cerniauskas are un reflex incredibil și evită golul

Min.48 | Filip trimite înșelător din partea stângă, iar portarul Vasluiului respinge in extremis de sub bară

Min.47 | Ratare mare pentru Dinamo. Țucudean trage de la 16 metri, dar Cerniauskas respinge în corner

Min.46 | Schimbare la Dinamo. Iese Boubacar și intră I. Șerban

Min.46 | S-a reluat jocul de pe stadionul din Vaslui

Min.45 | PAUZĂ LA VASLUI. DUPĂ 45 DE MINUTE: SC VASLUI - DINAMO 1 - 0.

Min.44 | GOL, FC Vaslui. Liviu Antal transformă lovitura de la 11 metri

Min.42 | Penalty pentru FC Vaslui. Țucudean a făcut henț, iar Marius Avram a arătat punctul cu var!

Min.38 | Sânmărtean a făcut un henț în propriul careu, dar arbitrul Marius Avram nu a dictat nimic

Min.38 | Prima acțiune mai închegată a dinamoviștilor, finalizată cu un corner la poarta gazdelor

Min.20 | Bară a gazdelor. Lovitura de cap a lui Temwanjera lovește stâlpul din stânga porții lui Bălgrădean

Min.14 | Ratare uriașă a vasluienilor. Antal a scăpat singur cu Bălgrădean, dar șutul acestuia la colțul lung a fost respins de portarul dinamovist în corner

Min.8 | Primul șut pe spațiul porții al meciului este expediat de Caue, dar Bălgrădean reține

Min.1 | A început meciul de la Vaslui

Echipele de start:

SC Vaslui: Cerniauskas – Ortiz, Celeban, Prahic, Muşat – Caue, Madson – Antal, Sânmărtean, Viveiros – Temwanjera

Antrenor: Liviu Ciobotariu

DINAMO: Bălgrădean – Rus, Luchin, Grigore, Filip – Boubacar, Thicot, C. Munteanu – Curtean, Ţucudean, Rotariu

Antrenor: Flavius Stoican

AVANCRONICĂ

"Nu ne gândim la titlu, încă este mult prea departe. Vrem să luam lucrurile pas cu pas, să legăm victorii şi să urcăm cât mai mult în clasament. Ideal ar fi să-i bucurăm şi pe suporteri cu un joc spectaculos, dar nu întotdeauna atunci când am jucat plăcut ochiului am reuşit să câştigăm", a declarat Flavius Stoican, antrenorul alb-roşilor.

Chiar dacă au pierdut la Giurgiu, în faţa Astrei, vasluienii sunt într-o creşteră vizibilă de formă. Elevii lui Liviu Ciobotariu au urcat până pe poziţia a 6-a, cu 28 de puncte acumulate după primele 18 runde. De cealaltă parte, "câinii" sunt cu un loc mai sus, pe 5, cu 31 de puncte strânse până în prezent.

Vaslui-Dinamo se joacă marţi, de la 20:45, în direct, la Antena 1 şi AntenaPlay.ro

Galerie FOTO! Cristiano Ronaldo şi-a deschis propriul muzeu! Irina Şaik, prezentă alături de familia portughezului... Meciuri pe care n-ai voie să le ratezi! Man. City-Barcelona şi Arsenal-Bayern, întâlnirile tari din optimile Ligii...