Etapa 25: Inter Curtea de Arges - Rapid 1-2

Ioan Andone, noul tehnician al Rapidului, a debutat cu dreptul pe banca noii sale echipe, giulestenii invingand sambata in deplasare, cu 2-1, pe International Curtea de Arges, in etapa a 25-a a Ligii 1.

Gazdele au deschis scorul repede, in minutul 9, atunci cand Bacila a inscris cu un sut puternic de la 20 de metri. Repriza secunda a fost dominata de giulesteni, care au marcat in doar 7 minute cele doua goluri care le-au adus cele 3 puncte.

Mai intai, in minutul 51, Grigorie a egalat, dupa un sut de la 11 metri, pentru ca in minutul 58 Sapunaru sa marcheze cu capul, in urma unei centrari venita de la Spadacio.

Cele doua echipe:

International Curtea de Arges:
Antrenor:

Rapid: Bornescu - Sapunaru (Herea '82), R. Fernandes, M. Constantin, Ciz - Helder, Lazar, Grigorie (Matic '73), Cesinha - Spadacio, Gauracs (Ionita '46). Antrenor: Ioan Andone.

Dupa aceasta victorie, Rapid a acumulat 41 de puncte si se afla pe locul 7 in clasament, in timp ce International Curtea de Arges a ramas cu 25 de puncte si se afla pe locul 16.

Handbal feminin: Romania - Ucraina 35-36... Benfica il vrea pe De Gea, portarul lui Atl. Madrid...