Etapa 25: Univ. Craiova - FC Timisoara 1-2

FC Timisoara ramane in lupta pentru titlu dupa victoria obtinuta sambata seara la Turnu-Severin cu 2-1 impotriva Universitatii Craiova.

Goga a deschis scorul pentru timisoreni, in minutul 7, dupa ce a primit o pasa excelenta de la Parks.

Oltenii egaleaza in minutul 32, atunci cand Firtulescu a centrat perfect, la coltul scurt, Iliev i-a luat fata unui adversar si a reluat superb, cu calcaiul, pentru 1-1.

Golul victoriei pentru FC Timisoara a fost reusit in prleungirile partidei, atunci cand Sepsi a centrat de pe partea stanga, Merlier a respins pana la Magera, care a inscris cu un sut din 8 metri.

Alb-albastrii au fost primiti la Severin intr-o atmosfera de gala. Meciul s-a jucat cu casa inchisa, cele 18.500 de bilete scoase la vanzare epuizandu-se cu cateva ore inaintea meciului.

Dupa aceasta victorie timisorenii au acumulat 45 de puncte si se afla pe locul 3 in clasament, la un punct distanta fata de Steaua si CFR Cluj, care au 46, insa clujenii mai au de disputat un joc.

Craiova a ramas pe locul 13, cu 27 de puncte.

Stelistii nu mai suporta atmosfera ostila din Ghencea... Handbal feminin: Romania - Ucraina 35-36...