FC Vaslui - U Craiova 0-1/ Adio titlu

FC Vaslui si-a compromis in mare masura sansele la titlu dupa infrangerea de pe propriul teren, 0-1, cu Universitatea Craiova. Singurul gol al meciului a fost marcat de Alexandru Piturca, in minutul 71.

Craiova a terminat meciul in 10 oameni, dupa ce Silviu Lung a primit doua cartonase galbene pentru tragere de timp.

In urma acestui rezultat, jucatorii antrenati de Mark Wotte se departeaza de locurile retrogradante, in timp ce FC Vaslui isi vede practic spulberat visul de a castiga titlul.

FC Vaslui: 1. Kuciak - 14. Akakpo, 6. Gladstone, 3. Papp, 20. Milanov - 18. L. Sanmartean (25. Delgado '78), 30. R. Costin (7. R. Neagu '75), 23. Pavlovici, 11. Milisavljevici - 80 Wesley, 13. Costly. Antrenor: Marius Lacatus.

Universitatea Craiova: 21. S. Lung jr. - 2. Barboianu, 7. Gaman, 4. Iliev (99. Buleica '81), 5. Busu - 30. Prepelita, 3. R. Barbu, 13. Dilevski (26. Popescu '75), 28. Gangioveanu (25. Firtulescu '46) - 20. Dina, 27. A. Piturca. Antrenor: Mark Wotte.

Invincibilul Bute! Miranda facut K.O. in 3 reprize... FC Timisoara - CFR Cluj 1-1/ Egalati in minutul 98!...