Articole despre 0-1

VIDEO! Conference League: Dunajska Streda – FCSB 0-1. Înregistrarea integrală meciului poate fi vazută pe AntenaPLAY!

FCSB și-a continuat cursa către grupele Conference League împotriva unui adversar destul de incomod. În direct, la Antena 1, roș-albaștrii au câștigat cu 1-0 pe terenul slovacilor de la Dunajska Streda, în prima manșă a turului 3 preliminar. Tamm a înscris singurul gol al meciului, în minutul 69.

Miercuri, 03.08.2022, 17:08
Petrolul - Padurii 0-1/ Sipo deschide scorul in minutul 80

In minutul 80, Sipo deschide scorul cu un sut puternic din careu dupa o balbaiala a apararii gazdelor.

Luni, 29.07.2013, 22:28
Astra Ploiesti - Lillestrom 0-1

Astra a pierdut primul meci din cadrul cupei La Manga, 0-1 cu norvegienii de la Lillestrom. Antrenorul Sinescu a schimbat aproape toata echipa la pauza si acest lucru s-a vazut: adversarii au marcat golul victoriei in minutul 85. Astra joaca din nou in...

Marti, 12.02.2013, 07:38
U Cluj - FC Vaslui 0-1/ Moldovenii urca pe locul IV

Brazilianul Adailton a adus victoria lui FC Vaslui la Cluj, impotriva Universitatii, scor 1-0, rezultat in urma caruia moldovenii depasesc Steaua pentru moment in clasamentul Ligii I si urca pe locul 4.

Sambata, 10.12.2011, 00:00
Steaua - Rapid 0-1/ Ros-albastrii, in pericol sa piarda cupele europene

Greseala lui Ciprian Tatarusanu a adus Rapidului trei puncte foarte importante in lupta pentru Europa League, dupa victoria din Ghencea, cu Steaua, scor 1-0. Unicul gol al partidei a fost marcat de Pancu, in minutul 70.

Miercuri, 04.05.2011, 00:00
Umilinta in Ghencea! Steaua - Dinamo : 0 -1 >> Ros-albastrii, la 8 puncte de lider

Umilinta pe Ghencea! Dinamo a respectat traditia ultimilor ani si s-a impus fara sa impresioneze pe terenul Stelei, urcand in clasament pe locul 4, la 7 puncte de liderul Otelul.

Luni, 25.04.2011, 00:00
Juventus - Milan 0-1/ Inca un pas spre titlu

AC Milan continua cursa catre titlul din Serie A, milanezii castigand pe terenul lui Juventus, una dintre marile rivale. Golul care a decis soarta partidei a fost marcat de Gattuso (68'), fotbalist care a punctat dupa o pauza de trei ani. Ibrahimovic si Cassano au trecut si ei pe langa gol, dar pana la urma s-a terminat 1-0. In urma acestui rezultat, Milanul s-a distantat, cel putin pana la jocul Interului cu Genoa, la opt puncte de pozitia secunda.

Duminica, 06.03.2011, 00:00
VIDEO! Inter - AC Milan 0-1/ Ibrahimovic si-a invins fosta echipa

Campioana Italiei si a Europei este in genunchi. Inter a fost invinsa de AC Milan, in Derby della Madonnina, scor 1-0, printr-un gol marcat chiar de fostul jucator al nerrazurrilor, Zlatan Ibrahimovic.

Luni, 15.11.2010, 00:00
Gaz Metan Medias - Rapid 0-1

Rapid a invins, vineri, Gaz Metan intr-o partida disputata la Medias, cu scorul de 1-0. Singurul gol al partidei a fost marcat in minutul 65 de Herea, care a transformat un penalty acordat in urma unui hent al lui Kubala.

Vineri, 27.08.2010, 20:18
VIDEO FC Timisoara - Manchester City 0-1/ Mult prea puternici

FC Timisoara a pierdut doar cu 0-1, partida cu Manchester City, in prima mansa a playoff-ului Europa League, desi englezii au ratat numeroase ocazii la poarta banatenilor.

Joi, 19.08.2010, 00:00
VIDEO Sportul - Otelul 0-1/ Studentii, debut cu o infrangere

Sportul Studentesc si Otelul Galati au dat startul editiei 2010-2011 a Ligii 1. Galatenii s-au impus cu scorul de 1-0, in deplasare, prin golul marcat de Iorga, in minutul 4.

Vineri, 23.07.2010, 00:00
VIDEO Germania - Serbia 0-1/ Ingropati de Podolski

Germania a pierdut surprinzator cel de-al doilea meci al sau la Cupa Mondiala, 0-1 cu Serbia, iar situatia in Grupa D s-a complicat serios. Singurul gol al partidei a fost marcat de Jovanovic, in minutul 38.

Vineri, 18.06.2010, 00:00
CM 2010: Algeria - Slovenia 0-1/ Liderul surpriza

Slovenia a devenit surprinzator liderul Grupei C, dupa prima victorie din istorie la un Campionat Mondial, 1-0 cu Algeria. Singurul gol al partidei fost marcat de Koren, in minutul 79.

Duminica, 13.06.2010, 00:00
Romania - Macedonia 0-1  Pe cine mai batem?

Romania - Macedonia 0-1 Pe cine mai batem?

Dupa infrangerea cu Ucraina, nationala de fotbal a Romaniei a mai inregistrat un esec. In cel de-al doilea meci amical al verii, disputat in Austria, tricolorii au fost invinsi cu 1-0 de Macedonia. Singurul gol al partidei a fost marcat de Sikov, in mintul 27.

Miercuri, 02.06.2010, 00:00
FC Vaslui - U Craiova 0-1/ Adio titlu

FC Vaslui si-a compromis in mare masura sansele la titlu dupa infrangerea de pe propriul teren, 0-1, cu Universitatea Craiova. Singurul gol al meciului a fost marcat de Alexandru Piturca, in minutul 71.

Luni, 19.04.2010, 00:00
FC Timisoara - FC Vaslui 0-1/ Moldovenii, lideri pentru cateva ore

FC Vaslui a devenit noul lider al Ligii 1 dupa victoria din deplasare, scor 1-0, cu FC Timisoara, in penultimul meci din cadrul etapei a 24-a a. Singurul gol al partidei a fost marcat de Costly, in minutul 12.

Luni, 29.03.2010, 00:00
Gaz Metan Medias - Otelul Galati 0-1

In primul meci din cadrul etapei a 24-a, Gaz Metan Medias a fost invinsa pe teren propriu, scor 0-1, de formatia antrenata de Dorinel Munteanu, Otelul Galati.

Vineri, 26.03.2010, 00:00
Chelsea - Inter 0-1 / Mourinho isi elimina fosta echipa VIDEO

Interul lui Jose Mourinho a reusit sa elimine fosta sa formatie, Chelsea Londra, in optimile de finala din cadrul Liga Campionilor. Camerunezul Samuel Eto’o a marcat singurul gol al partidei in minutul 78.

Marti, 16.03.2010, 00:00
Dinamo - Slaven Belupo 0-1

Dinamo a suferit prima infrangere in 2010, 0 - 1 in Antalya, cu Slaven Belupo, locul sase in prima liga din Croatia! Joi, de la ora 15:00, dinamovistii au iar un amical.

Marti, 02.02.2010, 20:11