FOTO! Cainii raman in lupta pentru titlu: Vointa Sibiu - Dinamo 0-1

Vointa Sibiu a pierdut, pe teren propriu, meciul disputat impotriva "cainilor". Dinamo se mentine, astfel, cel putin matematic, in lupta pentru titlu, fiind la 5 puncte in spatele liderului CFR Cluj.

Dinamo a castigat la un gol diferenta partida disputata cu Vointa Sibiu. Pentru alb-rosii a marcat Marius Niculae, in minutul 24, dupa o lovitura de la 11 metri.

Echipele de start

VOINTA SIBIU: Miron - Forika, Apostol, N. Grigore ll - Burlacu, Bunea, Beza, Tatar - Cigan, Zagrean, I. Popa. Antr. A. Pelici

DINAMO BUCURESTI: Naumovski - Nica, D. Grigore, Moti, Pulhac - L. Rus, D. Kone, Curtean, Alexe - M. Niculae, Tucudean. Antr. D. Bonetti

Arbitru: Cristian Balaj (Baia Mare). Asistenti: Aurel Onita (Constanta), Florin Paunescu (Rm. Vilcea).

Meciul Universitatea Cluj - CFR Cluj, intrerupt in minutul 32! Jucatorii s-au luat la bataie... Atletico Madrid a castigat Europa League, dupa 3-0 cu Bilbao...

Hello Chef sezonul 7, 4 mai 2024. Leoo Dumitru i-a provocat pe chef Samuel și Roxana Blenche la un nou duel. Ce rețete trebuie să prepare Sambata, 04.05.2024, 16:00