Seara de joi de Europa League a fost una dominată de multe surprize, dar și de imagini șocante de la un meci disputat în Austria. Sturm Graz a fost învinsă pe teren propriu, scor 2-0, de ciprioții de la AEK Larnaca, iar fanii austrieci s-au răzbunat pe arbitrul de linie Fredrik Klyver, cel care a fost lovit în cap și a avut nevoie de spitalizare.

Incidentul s-a petrecut în minutul 77. Imediat după ce oaspeţii au marcat al doilea gol, arbitrul asistent Fredrik Klyver a fost lovit în cap de un obiect aruncat din tribună. Momentul a fost surprins de camerele TV, iar lovitura primită de suedez l-a făcut pe acesta să se prăbuşească pe gazon.

Klyver a sângerat abundent, iar staff-ul medical a intervenit prompt şi i-a acordat primele îngrijiri. Acesta ajuns la spital, acolo unde a avut nevoie de mai multe cusături pentru oprirea hemoragiei.

După o întrerupere mai lungă, meciul s-a reluat, iar scorul înregistrat în minutul 77 s-a păstrat. Sturm Graz este acum aproape eliminată din Europa League, iar pe lângă asta riscă şi o sancţiune dură din partea UEFA.

Mihaela Buzărnescu face anunțul pe care nimeni nu voia să-l audă înainte de US Open: ”Este foarte trist, dar nu voi...”... Dunărea Călărași - ”U” Craiova 1948 LIVE VIDEO ONLINE...