Newcastle - Manchester United 3-0 / Diavolii pierd teren

Trupa lui Alex Ferguson a suferit a doua infrangere consecutiva in campionat si a ramas la 3 puncte in spatele lui City.

Meciul de pe Saint James Park se anunta unul in care Manchester sa se impuna pentru a pastra ritmul cu City, cea care invinsese marti pe Liverpool.

Nu a fost deloc asa, pentru ca jucatorii lui Alan Pardew au deschis scorul prin Demba Ba, care a reluat perfect o degajare a propriului portar, deviata de Ameobi.

Cu un Berbatov apatic si cu un Rooney foarte nervos, United nu a avut replica pana la pauza asa ca la cabine a intrat in dezavantaj.

Repiza a doua a inceput insa la fel de prost, pentru ca Yoann Cabaye, fostul adversar al Vasluiului pe vremea cand evolua la Lille, a transformat o lovitura libera de la distanta si a dublat avantajul cotofenelor.

Si pentru ca dezastrul sa fie complet, in minutul 90 Phil Jones si-a trimis in proprie poarta, presat de Obertan, un jucator la care Ferguson a renuntat.

Intr-un alt meci din aceeasi etapa, Bolton s-a impus pe terenul lui Everton cu 2-1.

Curtean va semna cu Dinamo... Roger Federer s-a retras de la Qatar Open, din cauza unor probleme la spate...