Live acumObservator de weekend
Prime Time 20:00Film: Maleficent

Preliminarii EURO 2012: Franta, doar remiza cu Belarus. Liechtenstein, victorie incredibila. Vezi rezultatele inregistrate aseara!

Germania isi pastreaza parcursul impecabil din aceasta campanie de calificare dupa victorie obtinuta aseara, in deplasare, 2-1 cu Austria.






Preliminarii EURO 2012, 3 iunie 2011:

Grupa A:

Kazakhstan - Azerbaidjan 2-1 (Gridin '58, '68/ Nadirov '63)
Austria - Germania 1-2 (Friedrich '50-autogol/ Gomez '44, '90)
Belgia - Turcia 1-1 (Ogunjimi '4/ Yilmaz '22)

Clasament:

1. Germania 18 puncte
2. Belgia 11 puncte
3. Turcia 10 puncte
4. Austria 7 puncte
5. Azerbaidjan 3 puncte
6. Kazakhstan 3 puncte


Grupa C:

Insulele Feroe - Slovenia 0-2 (Matavz '29, Baldvinsson '47autogol)
Italia - Estonia 3-0 (Rossi '21, Cassano '39, Pazzini '68)

Clasament:

1. Italia 16 puncte
2. Slovenia 11 puncte
3. Serbia 8 puncte
4. Estonia 7 puncte
5. Irlanda de Nord 6 puncte
6. Insulele Feroe 1 punct


Grupa D:

Romania - Bosnia 3-0 (Mutu '37, Marica '41, '55)
Belarus - Franta 1-1 (Abidal '20-autogol/ Malouda '22)

Clasament:

1. Franta 12 puncte
2. Romania 8 puncte
3. Belarus 8 puncte
4. Albania 8 puncte
5. Bosnia 7 puncte
6. Luxemburg 1 punct


Grupa E:

Moldova - Suedia 1-4 (Bugaiov '61/ Toivonen '11, Elmander '30, '58, Gerndt '88)
San Marino - Finlanda 0-1 (Forssell '41)

Clasament:

1. Olanda 18 puncte
2. Suedia 12 puncte
3. Ungaria 9 puncte
4. Finlanda 6 puncte
5. Moldova 6 puncte
6. San Marino 0 puncte


Grupa F:

Croatia - Georgia 2-1 (Mandzukic '76, Kalinic '78/ Kankava '17)

Clasament:

1. Croatia 13 puncte
2. Grecia 11 puncte
3. Israel 10 puncte
4. Georgia 9 puncte
5. Letonia 4 puncte
6. Malta 0 puncte


Grupa I:

Liechtenstein - Lituania 2-0 (Erne '6, Polverino '36)

Clasament:

1. Spania 15 puncte
2. Cehia 9 puncte
3. Scotia 4 puncte
4. Lituania 4 puncte
5. Liechtenstein 3 puncte


Sambata (4 iunie)

Grupa B
18:00 Rusia - Armenia
21:15 Slovacia - Andorra
22:30 Macedonia - Irlanda

Grupa F
19:30 Letonia - Israel
21:30 Grecia - Malta

Grupa G
18:45 Anglia - Elvetia
21:30 Muntenegru - Bulgaria

Grupa H
21:45 Islanda - Danemarca
23:00 Portugalia - Norvegia

Recomandari