Primera Division: Mallorca - Real Madrid 0-5/ Cristiano Ronaldo si Higuain au reusit cate o "dubla"

Real Madrid a vrut sa faca uitata infrangerea cu Dortmund din Liga Campionilor si s-a razbunat pe Mallorca, pe care a spuberat-o, in deplasare, scor 5-0, intr-un meci contand pentru etapa a noua din Primera Division.

Cristiano Ronaldo (min.22 si 73) si Gonzalo Higuain (min.8 si 70) au reusit cate o dubla, iar tanarul Callejon a inchis tabela in prelungiri.

In urma acestui succes, madrilenii au urcat pe locul 4 in clasamentul din Primera Division, cu 17 puncte, la 8 puncte distanta de prima clasata, marea rivala FC Barcelona, care a invins tot cu 5-0, in deplasare, la Rayo Vallecano

Intr-o alta partida, Granada, cu Gabriel Torje titular, a pierdut pe terenul lui Levante, scor 1-3. Jucatorul imprumutat de la Udinese a incasat un cartonas galben in prima repriza si a fost schimbat in minutul 56 cu Ighalo.

20. Osasuna 9 1 2 6 8:14 5

Cristi Chivu a implinit astazi 32 de ani! Fiicele sale, Anastasia si Natalia, i-au oferit cele mai frumoase cadouri... VIDEO! A dat un "rosu" si a primit pumni! Un arbitru a fost agresat de catre un jucator la un meci din Liga a ...