Real s-a distantat provizoriu la 8 puncte de Barcelona

Galacticii au invins cu emotii la Mallorca (2-1) si s-au distantat in fruntea clasamentului, cel putin pana la meciul rivalilor cu Betis.

Realul a aratat groaznic in prima repriza la Mallorca. Nu numai ca au primit gol de la Tomer Hemed, dar au avut o singura ocazie: bara lui Sergio Ramos de dinainte de pauza.

La fel ca in meciul cu Malaga, Jose si-a motivat jucatorii la pauza, iar acestia au intors scorul in 13 minute prin Higuain si Callejon.

Cu aceasta victorie, galacticii au ajuns la cota 46, cu 8 puncte mai mult decat Barcelona, care va juca duminica pe teren propriu cu Betis Sevilla.

Barcelona - Real Betis

Cissokho la Newcastle... Napoli - Bologna 1-1 / Trupa lui Mazzari se departeaza de Liga...