România, Oleee! Naționala lui Pițurcă, egala lui Messi!

România a terminat la egalitate amicalul cu Argentina, scor 0-0. Marica şi Tănase au fost blocaţi spectaculos de Romero în prima repriză, sud-americanii au replicat prin ocaziile lui Higuain şi Aguero

Aproximativ 45.000 de spectatori au fost creat o atmosferă superbă pe Naţional Arena .”Tricolorii” au reuşit să înscrie în minutul 36, dar golul a fost anulat, pe motiv că balonul centrat de Măţel a ieşit în afara terenului.Pantilimon a reuşit o intervenţie spectaculoasă în minutul 85, cînd a respins şutul puternic al lui Ezequiel Lavezzi.

România a încheiat la egalitate, 0-0, partida cu formația superstarului Lionel Messi și rămâne, în continuare neînvinsă în jocurile cu naționala "pumelor"

Greii din fotbal lasă în urmă averi de jumătate de miliard de euro!... Tot Naş rămâne! Mircea Sandu, pensie de 75.000 de euro pe an...