Rezultat-ȘOC la Campionatul Mondial din Rusia: Germania, campioana en-titre, eliminată în faza grupelor. Suedia și Mexic, în ”optimi”

Surpriză de proporții la Campionatul Mondial de Fotbal din Rusia! Germania, campioana mondială din 2014, a fost eliminată din faza grupelor. Elevii lui Low au suferit un eșec rușinos cu Coreea de Sud, scor 0-2, și pleacă acasă din postura de ”Lanternă Roșie” în grupa F.

Grupa F a fost câștigată, în mod surprinzător, de Suedia, națională căreia nimeni nu îi dădea șanse la ”optimi” după eșecul cu Germania din runda anterioară. Nordicii au trecut la scor de neprezentare, 3-0, de cea mai în formă echipă a grupei până azi, Mexic.

După Germania - Coreea de Sud 0-2, "Die Mannschaft" confirmă tradiția neagră a campioanelor mondiale. La precedentele două Mondiale, Italia şi Spania au plecat acasă pe uşa din dos, iar echipa lui Low va face acelaşi lucru.

Coreea de Sud - Germania 2-0 a fost tranșat de VAR și de un contraatac din prelungiri. Asiaticii au deschis scorul în minutul 90+1 prin Kim Young, însă arbitrul a anulat golul pentru ofsaid. Totuși, acestuia i s-a transmis în cască faptul că trebuie să apeleze la VAR și a făcut-o. După ce a urmărit reluările TV, arbitrul american Mark Geiger a validat golul.

Mexic - Suedia 0-3 a fost alt șoc din această grupă. Echipă perfectă până azi, Mexicul a fost de nerecunoscut, primind 3 goluri în 24 de minute de la Augustinsson (50), Granqvist (62) și autogolul lui Alvarez (74)

27 iunie, ora 17:00 - Coreea de Sud - Germania 2-0

UNA PE ZI! Messi și calificarea Argentinei au lăsat-o fără haine! Imagini hot cu artista Melisia, cea mai sexy fană a ”p... Campionatul Mondial 2018. Suporterii Japoniei și Senegalului au dat un exemplu de AȘA DA tuturor participanților...