Sportul Studentesc - Steaua 1-2/ Salvati de "dubla" lui Maicon

Steaua Bucuresti s-a chinuit sa treaca de “lantern rosie” Sportul Studentesc, in deplasare, scor 2-1, intr-un meci contand pentru etapa a 27-a din Liga 1. Studentii au deschis scorul prin Irimia, in minutul 65, ros-albastrii intorcand rezultatul in ultimele zece minute prin “dubla” lui Maicon (80, 86).

Cum s-au marcat golurile:

1-0, min.64: Irimia inscrie din voleu, de la aproximativ 14 metri, dupa un corner executat de Balan

1-1, min. 80: Maicon egaleaza cu o lovitura de cap din 5 metri, dupa o centrare a lui Brandan

1-2, min 86: Centrare Radut de pe partea stanga, fundasii Sportului lasa mingea sa treaca, iar Maicon preia de la 6 metri si inscrie pe langa portarul Viciu.

Sportul Studentesc: 33. Viciu - 24. Patriche (15. Ciupe '43), 5. Lung, 27. Ratiu, 23. Maxim - 30. Irimia, 29. Farmache - 28. Balan (26. Rusu '79), 10. Ferfelea, 22. Postolache (8. Nae '90) - 9. Curelea. Antrenor: Gheorghe Multescu.

Steaua: 12. Tatarusanu - 18. Martinovici, 22. Galamaz, 23. Geraldo, 14. Latovlevici (99. Maicon '73) - 27. Marinescu (11. Onofras '55), 26. Bicfalvi, 5. Brandan, 10. Tanase - 20. Dica (8. Radut '46), 17. Bilasco. Antrenor: Sorin Cartu.

Sebastian Vettel, fara rival in antrenamentele pentru MP al Chinei... Liga 2: Petrolul si Ceahlaul continua drumul spre promovare. Vezi rezutatele inregistrate in etapa 22!...