Gigi Becali, aproape de un nou ”faliment” fotbalistic! După ”lotul Urziceni”, FCSB își mai dă un autogol pe piața transferurilor

Patronul FCSB, Gigi Becali, este recunoscut în lumea fotbalului pentru politica sa de a achiziționa mereu ”ce e mai bun” din Liga 1. Așa cum a recunoscut în dese rânduri, ”pe ăștia îi vede, pe ăștia...

Joi, 04.01.2018, 09:55
Sportul Studentesc - Steaua 1-2/ Salvati de "dubla" lui Maicon

Steaua Bucuresti s-a chinuit sa treaca de “lantern rosie” Sportul Studentesc, in deplasare, scor 2-1, intr-un meci contand pentru etapa a 27-a din Liga 1. Studentii au deschis scorul prin Irimia, in minutul 65, ros-albastrii intorcand rezultatul in ultimele zece minute prin “dubla” lui Maicon (80, 86).

Sambata, 16.04.2011, 00:00
Gigi s-a luat de sotiile lui Brandan si Bilasco

Nevestele disperate dupa distractie din Ghencea l-au infuriat pe Becali! Gigi s-a luat de sotiile lui Brandan si Bilasco, si mai ales de Meme, pentru ca i-au lasat pe cei doi fotbalisti sa petreaca in club dupa meciul cu Vaslui!

Marti, 22.03.2011, 19:59
U Craiova-Steaua 0-1/ Debut cu dreptul pentru "Fiara" in 2011

In primul meci oficial jucat in 2011, Steaua a invins la Craiova pe Universitatea cu 1-0 in etapa a 19-a a Ligii 1 si a egalat in clasament pe Dinamo, cu care ocupa la egalitate de puncte locul 5.

Luni, 28.02.2011, 00:00
S-au numarat gresit

Stelistii s-au intors in Antalya, dupa ce au petrecut doar trei zile in tara! Meme si-a luat carti la el, ca sa aiba ce face intre antrenamente. Bilasco si Brandan s-au multumit cu ziare!

Vineri, 28.01.2011, 20:10
Stelistii isi apara antrenorul!

Stelistii au aflat de la televizor ca Gigi Becali a cautat antrenor in aceasta iarna! "Nu este corect fata de Lacatus!", spune Marius Bilasco.

Duminica, 16.01.2011, 20:05
Steaua - U Cluj 3-0/ Victorie la pas

Steaua s-a impus in fata Universtatii Cluj intr-un meci contand pentru prima etapa a turului Ligii, fiind si ultimul din anul 2010 cu scorul de 3-0. Golurile partidei au fost marcate de Martinovici '22, Bilasco '67 şi Stancu '90.

Luni, 06.12.2010, 00:00
Bilasco garanteaza pentru Meme!

Stelistul care a lucrat cu Mihai Stoica si la Urziceni, Bilasco, baga mana in foc pentru noul manager general al Stelei. "Meme a venit cu inima la Steaua!", spune atacantul.

Sambata, 04.12.2010, 20:17
Tg. Mures - Steaua 0-1! Bilasco, omul cu norocul

Steaua s-a impus greu in fata muresenilor, dupa un meci presarat cu 10 cartonase galbene si 4 eliminari. Marius Bilasco l-a facut pe MM sa se dezbrace la oficiala, cu un minut inainte de final.

Sambata, 20.11.2010, 00:00
Rat da lovitura... libera

Razvan Rat ii sperie pe Italieni. Face senzatie cu loviturile libere. Rat ar putea ajunge chiar in serie A in aceasta iarna. Mutu incearca sa-l convinga sa mearga la Fiorentina.

Marti, 16.11.2010, 20:34
Vrea sa-i loveasca cu "Bila"

Bilasco spune ca nu are prieteni la Dinamo, dar nici dusmani.

Marti, 12.10.2010, 20:12
VIDEO Unirea - Steaua 1-0/ Episodul "Gloria Buzau" se repeta!

Episodul "Gloria Buzau" s-a repetat pentru Steaua. Ros-albastri au pierdut cu 1-0 in fata Unirii Urziceni, chiar daca le-a transferat mai mult de jumatate din echipa.

Sambata, 11.09.2010, 00:00
Steaua a transferat sase jucatori de la Unirea Urziceni

Capitanul George Galamaz si Marius Bilasco nu vor veni singuri la Steaua. Finantatorul clubului din Ghencea a anuntat sambata ca alti patru jucatori ai Unirii Urziceni vor juca la Steaua: Ricardo Gomez, Marius Onofras, Laurentiu Marinescu si Iulian...

Sambata, 28.08.2010, 20:13
Gigi il asteapta pe Bilasco

Bilasco trebuie sa vina imediat, a spus Gigi Becali dupa ce Steaua a tremurat pentru calificarea in grupele Europa League.

Vineri, 27.08.2010, 20:14
VIDEO Unirea Urziceni - Hajduk Split 1-1

Unirea Urziceni a terminat la egalitate returul cu Hajduk Split, scor 1-1, din barajul pentru accederea in grupele Europa League, si a ratat calificarea, dupa rezultatul din tur, scor 1-4.

Joi, 26.08.2010, 00:00
Steaua, inca 3 transferuri: George Galamaz, Pablo Brandan si Marius Bilasco

Steaua a mai dat inca trei lovituri pe piata transferurilor dupa ce i-a achizionat de la Unirea Urziceni pe George Galamaz, Pablo Brandan si Marius Bilasco.

Marti, 24.08.2010, 00:00
Vrea sa ia de la Unirea

Bilasco si Galamaz sunt primii jucatori ceruti de Ilie Dumitrescu la Steaua. Noul antrenor se gandeste si sa il readuca pe MM in Ghencea

Joi, 12.08.2010, 20:05
Unirea Urziceni - Inter Curtea de Arges 1-0/ Ialomitenii, la un punct in spatele liderului CFR Cluj

Unirea Urziceni s-a impus la limita in meciul de pe teren propriu din etapa a 31-a a Ligii 1, in fata celor de la International Curtea de Arges, scor 1-0. Singurul gol al partidei a fost inscris Marius Bilasco, in minutul 77 Ialomitenii sunt acum la doar un punct in spatele liderului CFR Cluj, cu trei etape ramase de disputat din acest sezon.

Joi, 06.05.2010, 00:00
Unirea Urziceni - Gaz Metan 1-1 (VIDEO)

Unirea Urziceni a reusit doar o remiza, scor 1-1, pe propriul teren, cu Gaz Metan Medias, intr-un meci din cadrul etapei a 26-a a Ligii 1. Ialomitenii au deschis scorul prin Bilasco, in minutul 35, iar oaspetii au restabilit egalitatea dupa reusita lui Dudita, in minutul 56.

Miercuri, 07.04.2010, 00:00
Etapa 24: Unirea Urziceni - Dinamo 4-4

Campioana Romaniei, Unirea Urziceni, si Dinamo Bucuresti au remizat duminica seara, scor 4-4, intr-unul dintre cele mai spectaculoase partide ale actualei editii de campionat a Ligii 1.

Duminica, 28.03.2010, 00:00
Rapid - Unirea Urziceni 1-1

Rapid si Unirea Urziceni au remizat in penultima partida a etapei a 19-a a Ligii 1, scor 1-1, rezultat ce le convine contra-candidatelor la titlu.

Duminica, 28.02.2010, 00:00