Steaua a castigat primul amical din 2011, 2-0 cu Hoffenheim II

Dupa ce in prima parte a cantonamentului din Antalya au facut doar antrenamente fizice, elevii lui Marius Lacatus s-au intalnit azi pentru prima oara cu mingea, castigand cu 2-0 meciul amical cu echipa secunda a clubului german Hoffenheim.

Lacatus a folosit in prima repriza formula: Tatarusanu - Bonfim, Geraldo, Gardos, Emeghara - Szekely, Marinescu, Ricardo, Tanase - Onofras, Bilasco. Dupa pauza, Steaua a schimbat toata echipa, evoluand cu: Lungu - Onicas, Baciu, Galamaz, Brandan - Nicolita, Radut, Bicfalvi, C. Matei - Surdu, Dica. Schimbarea s-a vazut si pe teren, ros-albastrii mai avand pana la final o singura ocazie de gol, prin Surdu.

Inter Milano - Cesena 3-2/ Chivu aduce victoria pentru nerazzurri... Cristina Neagu si-a prelungit contractul cu Oltchim...