Articole despre hoffenheim

Boris Vukcevic a iesit din coma dupa 6 saptamani!

Este un miracol, scriu nemtii! Boris Vukcevic a iesit din coma dupa 6 saptamani! Fotbalistul lui Hoffenheim a suferit un accident la finalul lunii septembrie, iar medicii nu ii dadeau prea multe sanse de supravietuire! Vukcevic a suferit o criza...

Duminica, 18.11.2012, 09:25
Obasi, transferat definitiv de Schalke

Jucatorul de culoare va fi cumparat definitiv de formatia antrenata de Huub Stevens.

Marti, 27.03.2012, 00:00
Bundesliga: Bayern Munchen a facut instructie cu Hoffenheim: 7-1. Vezi rezultatele!

Bayern Munchen a zdrobit pe Hoffenheim cu scorul de 7-1, intr-un meci contand pentru etapa a 25-a din Bundesliga. Atacantul Mario Gomez a reusit un hat-trick pentru bavarezi in minutele 5, 48 si 56.

Sambata, 10.03.2012, 00:00
Wolfsburg pierde acasa cu Hoffenheim. Vezi rezultatele din Germania!

Fosta adeversara a Rapidului din preliminariile Cupei UEFA a fost invinsa pe teren propriu de Hoffenheim, intr-o etapa in care Leverkusen a castigat la Koln iar Hertha si-a complicat viata la retrogradare.

Sambata, 25.02.2012, 00:00
Markus Babbel, noul antrenor al lui Hoffenheim

Fostul fundas dreapta al lui Liverpool si Bayern Munchen ii succede lui Holger Stanislawski, demis de conducere in urma rezultatelor nefaste.

Vineri, 10.02.2012, 00:00
Stuttgart - Bayern Munchen 0-2 / Bavarezii in semifinalele Cupei Germaniei

Jucatorii lui Jupp Heyneckes s-au impus pe terenul fostei echipe a lui Marica si s-a calificat in semifinalele Cupei Germaniei.

Joi, 09.02.2012, 00:00
Inca un concurent pentru Marica: Schalke l-a imprumutat pe Obasi

Daca va confirma la fosta adversara a Stelei, varful nigerian va fi cumparat definitiv de la Hoffenheim la finalul sezonului.

Sambata, 24.12.2011, 00:00
Bayern si Borussia Dortmund s-au calificat cu greu in sferturile Cupei Germaniei

Cele doua favorite s-au alatura celorlalte echipe ce marti seara au trecut de faza optimilor, Greuther Furth si Hoffenheim.

Miercuri, 21.12.2011, 00:00
Bundesliga: Schalke 04 face scor cu Koln. Campioana pierde la Hoffenheim. Vezi rezultatele inregistrate in etapa 2!

Borussia Dortmund a inregistrat prima infrangere din actualul sezon, scor 0-1, in deplasare, cu Hoffenheim, intr-o partida contand pentru etapa a 2-a din Bundesliga. Singurul gol al meciului a fost inscris de Salihovic, in minutul 9.

Sambata, 13.08.2011, 00:00
Steaua a castigat primul amical din 2011, 2-0 cu Hoffenheim II

Dupa ce in prima parte a cantonamentului din Antalya au facut doar antrenamente fizice, elevii lui Marius Lacatus s-au intalnit azi pentru prima oara cu mingea, castigand cu 2-0 meciul amical cu echipa secunda a clubului german Hoffenheim.

Vineri, 21.01.2011, 00:00
Eric dorit de Hoffenheim

"Este momentul sa fac un pas mare in cariera", spune brazilianul Eric, al doilea golgheter al campionatului. A fost dorit de granzii capitalei dar e la un pas de un transfer la Hoffenheim, in Bundesliga, pentru 1 milion de euro!

Joi, 02.12.2010, 20:26