Steaua - Otelul Galati 1-0

Steaua Bucuresti a invins cu 1-0 pe Otelul Galati, in cea de-a treia partia din cadrul etapei a 21-a a Ligii 1. Partida de la Bucuresti a fost urmarita de doar 4.000 de spectatori.

Singurul gol al partidei din Ghencea a fost marcat de Bogdan Stancu, in minutul 10. In prima repriza stelistii au mai avut o ocazie importanta, prin Kapetanos, in minutul 34.

Finalul intalnirii a fost insa dominat de galateni, care au fot in cateva randuri aproape de e pleca cu un punct din Ghencea.

Formatiile de start:

Steaua: 1. Zapata, 5. Jelev, 2. Parpas, 4. Golanski, 77. Art. Karamian, 16. Nicolita, 8. Ov. Petre, 14. Toja, 7. Szekely, 28. Stancu, 9. Kapetanos

Otelul: 12. Grahovac, 3. Ripa, 21. Perendija, 18. Sg. Costin, 23. Salageanu, 7. L. Iorga, 26. I. Neagu, 29. Giurgiu, 30. G. Paraschiv, 28. Ochirosii, 9. Axente.

Dupa aceasta partida, Steaua a acumulat 39 de puncte si se afla momentan pe locul 1 al clasamentului, inainte de derbyul CFR Cluj - Dinamo.

Simon Ammann a castigat Cupa Mondiala la sarituri cu schiurile... Steaua - Otelul 1-0 / Victorie cu sansa...

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly
BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly Marti, 07.05.2024, 10:00