Surpriză URIAŞĂ la Wimbledon! Angelique Kerber, liderul mondial, a fost eliminată de Muguruza

Germana Angelique Kerbe, numărul 1 mondial, a fost eliminată de spaniola Garbine Muguruza, favorită 14, în optimile de finală ale turneului de la Wimbledon.

• Muguruza s-a impus, scor 4-6, 6-4, 6-4, după două ore şi 18 minute. În sferturi, Muguruza va evolua în compania sportivei ruse Svetlana Kuzneţova.

Pe terenul doi va urma meciul dintre Simona Halep, locul 2 WTA şi cap de serie numărul 2, şi Victoria Azarenka (Belarus), fostă locul 1 WTA, situată acum pe poziţia 683.

Galerie FOTO: Au întârziat lucrările, dar arena este spectaculoasă! Stadionul din Craiova prinde contur... Simona Halep este în sferturile turneului de la Wimbledon! Tenismena a învins-o pe Azarenka în două seturi...

Hello Chef sezonul 7, 25 mai 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Mishei Sambata, 25.05.2024, 15:58