U Cluj - Daugava 6-0 / Set pentru ardeleni

Universitatea Cluj a reusit o victorie categorica cu Daugava, revenindu-si dupa seria de 3 infrangeri consecutive din Antalya.

Echipa antrenata de Ionut Badea a pus capat seriei negre din Antalya, invingand cu 6-0 letonii de la Daugava. Patronul Florian Walter a fost inspirat si nu a venit la meci, dupa ce fusese prezent la toate cele 3 infrangeri anterioare.

Adrian Cristea nu a parut afectat de posibila despartire de Bianca Dragusanu si a deschis scorul cu un sut din marginea careului de 16 metri.

A urmat tripla lui Tony, nigerianul dorit de Steaua in iarna marcand in minutele 32, 52 si 55. Un fost ros-albastru, Alexandru Pacurar, a marcat pentru 5-0, in timp ce tabela a fost inchisa de Vlad Morar in prelungiri.

Claudiu Niculescu ironizeaza Dinamo... Vezi maneaua Andreei Tonciu si a lui Mitea!...