VIDEO! Un cartonas rosu a provocat o bataie generala la un meci din Liga a IV-a!

Un meci de fotbal s-a transformat intr-un meci de lupte libere. S-a intamplat pe un stadion din Gherla. Jucatorii celor doua echipe au inceput sa-si imparta pumni si picioare, dupa ce arbitrul a aratat un cartonas rosu. Niciuna dintre tabere n-a iesit castigatoare din lupta care a durat minute bune. Ambele cluburi risca sa fie suspendate.

Meciul dintre Athletic Olimpia Gherla si Somesul 2010 Aphadia, doua echipe din liga a patra, a fost plictisitor in primele minute. Lucrurile s-au schimbat insa, cand arbitrul l-a eliminat pe un jucator care l-a injurat. Sportivul a vazut rosu in fata ochilor.

A urmat o bataie generala intre jucatorii celor doua echipe. iar tanarul care a provocat-o a iesit cam sifonat din ea.

Jucatorii s-au mai imbrancit cateva clipe, iar cel eliminat s-a lasat convins de colegi sa iasa de pe gazon.

Bataia a reizbucnit insa pe banca de rezerve. Meciul a continuat cateva minute mai tarziu, dupa ce a fost eliminat si portarul agresiv. Cele doua cluburi risca sa fie sanctionate acum pentru meciul de box.

Juventus – Inter 1-3 / Seria de invincibilitate a campionilor s-a incheiat dupa 49 de partide!... Ronaldo va primi 2.2 milioane de euro daca slabeste 18 kilograme!...