Valencia - Barcelona 0-1/ Invincibilii!

FC Barcelona isi continua drumul spre un nou titlu de campioana a Spaniei. Echipa lui Pep Guardiola a depasit hopul numit Valencia, pe care a invins-o cu scorul de 1-0 pe Mestalla, si s-a desprins la zece puncte de Real Madrid, care va juca joi pe teren propriu cu Malaga.

Valencia a inceput mai bine repriza a doua, dar Pablo Hernandez a irosit doua oportunitati foarte bune. Messi a mai trecut o data pe langa gol inainte a aduce toate punctele Barcelonei cu 13 minute inainte de final. Castigatorul Balonului de Aur in ultimii doi ani a marcat dupa o pasa foarte buna primita de la Adriano, al 27-lea gol personal in campionat, si a pecetluit astfel un nou record stabilit de fomatia blaugrana: 20 de meciuri consecutive in deplasare fara infrangere.

Rezultate La Liga, etapa a 26-a

Espanyol - Mallorca 1-2 (Vazquez 19 / Webo 63, Nsue 83)

Sevilla - Gijon 3-0 (L. Fabiano 28 pen, Perotti 35, Negredo 65)

Getafe - Atletico 1-1 (Moral 3 /Elias 81)

Osasuna - La Coruna 0-0

Sociedad - Levante 1-1 (Zurutuza 53 / Del Horno 77)

Villareal - Hercules 1-0 (Rossi 21)

Zaragoza - Bilbao (Jarosik 48, Uche 55 / Llorente 18)

Valencia - Barcelona 0-1 (Messi 77)

Serena Williams a fost operata de urgenta din cauza unui embolism pulmonar!... CS Mioveni – Vointa Sibiu 0-0 / Cand vointa nu-i de-ajuns...

Hello Chef sezonul 7, 25 mai 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Mishei Sambata, 25.05.2024, 15:58