VIDEO Dinamo - Gaz Metan 3-2/ Revenire de senzatie

Dinamo a ajuns la cel de-al treilea succes consecutiv in campionat dupa victoria in fata formatiei Gaz Metan Medias, intr-o partida contand pentru etapa a 13-a din Liga 1. Condusi cu 1-2 la pauza, cainii au revenit senzational in repriza secunda si s-au impus cu 3-2.

Fara victorie de 61 de ani in Stefan cel Mare, Gaz Metan Medias vroia sa dea lovitura pe terenul "cainilor". Elevii antrenati de Ioan Andone au inceput mai bine meciul si au izbutit deschiderea scorului in minutul 16, prin Alexe.

Oaspetii au intors incredibil rezultatul prin golurile marcate de Litu (22) si Trovac (35) si se parea ca seria celor 61 de ani fara victorie in "Groapa" se va incheia.

Eliminarea lui Alin Litu din minutul 58, pentru doua cartonase galbene, a rupt insa echilibrul partidei.

Cu un om in plus, dinamovistii au fortat si egalarea a venit in minutul 70. Andrei Cristea a punctat pentru 2-2, transformand un penalti obtinut tot de el. Doar 3 minute mai tarziu, Scarlatache a punctat cu capul, in urma unui corner executat bine de Munteanu, stabilind totodata scorul final.

Dinamo obtine astfel cel de-al patrulea succes consecutiv, trei in campionat si unul in Cupa Romaniei.

Echipe de start:

DINAMO:
Dolha - Rubio, Grigore, Scarlatache, Bordeanu - Margaritescu, C. Munteanu, Ad. Cristea, Alexe - Dănciulescu, L. Ganea

GAZ METAN: Plesca - Markovici, Fl. Lazar, Akaki, Trtovac - Kubala, Hoban, Cr. Todea, Eric, Parvulescu - Litu

VEZI AICI CELE MAI IMPORTANTE FAZE VIDEO DIN MECI:

GOOOL Dinamo, 1-0, min 16: Alexe inscrie dupa o mare eroare a apararii mediesenilor. Plesca respinge in lateral, iar dinamovistul profita si deschide scorul

GOOOL Gaz Metan, 1-1, min 22: Litu

min 25:

GOOOL Gaz Metan, 1-2, min 35: Trtovac

REPRIZA A 2-A

GOOOL Dinamo, 2-2, min 70:

GOOOL Dinamo, 3-2, min 73:

UEFA a decis: Serbia - Italia 0-3, la masa verde... Ecclestone: Europa va disparea mai mult sau mai putin din Formula 1...