Căutare Live

VIDEO! Felipe Melo a aparat un penalty in ultimul minut pentru Galatasaray

Felipe Melo a salvat in ultimele secunde victoria pentru Galatasaray,  in deplasarea de la ultima clasata, Elazigspor. In minutul 90, mijlocasul brazilian a aparat un penalty pentru adversara CFR-ului in Liga Campionilor si a pastrat scorul de 1-0.

Fernando Muslera, portarul echipei, a fost eliminat in minutul 89, iar antrenorul celor de la Galatasaray efectuase deja toate schimbarile. Felipe Melo a intrat in poarta si a aparat sutul lui Goksu Turkdogan.

Cotidianul Fanatik din Turcia chiar il compara pe acesta cu Pancu, care a avut doua interventii incredibile atunci cand a intrat in poarta celor de la Besiktas in meciul cu Fenerbahce. Pancu a fost insa invins din penalty.

Remiza alba intre Ceahlaul si Rapid. CFR invinge pe Universitatea in derby-ul Clujului... Adrian Mutu, al doilea gol pentru Ajaccio. "Briliantul" a inscris din penalty printr-o "scarita" de ...