VIDEO Grasshoppers - Steaua 3-4 la penaltyuri (1-0 dupa 90 minute)

Steaua Bucuresti s-a calificat dramatic joi seara in grupele Europa League, dupa ce a trecut la penaltyuri de Grasshopper Zurich, in deplasare, cu 4-3. Dupa cele 120 de minute regulamentare scorul a fost 1-0 pentru elvetieni, exact ca si in partida tur din Ghencea. La loviturile de la 11 metri, Tatarusanu a aparat doua executii ale gazdelor.

Elvetienii au inscris primii, in minutul 77, prin Salatic. Lovitura libera de pe partea stanga a elvetienilor, iar Salatic, aflat in centru, reia balonul cu spatele la poarta si suteaza din intoarcere in poarta lui Tatarusanu. Apoi, pana in minutul 120 nimic nu s-a mai intamplat pe tabela de scor.

0-1 - Bogdan Stancu il executa pe Benito

0-0 - Smiljanici execută primul, Tatarusanu apara!

Echipe de start:

Grasshopper: Benito, Voser, Vallori, Smiljanic, Paulinho, Toko, Cabanas, Zuber, Salatic, Lang, In. Emeghara
Rezerve: Spiegel, Colina, Abrashi, Hajrovic, Pavlovic, Cvetinovic, Adili

Steaua: Tatarusanu, Emeghara, Abrudan, Geraldo, Latovlevic, Stoica, Bicfalvi, Radut, Stancu, Tanase, Surdu
Rezerve: Stanca, Gardos, Pacurar, Ionescu, Anghelov, Bonfim, Matei

VIDEO Unirea Urziceni - Hajduk Split 1-1... Liga Campionilor/ CFR Cluj, in grupa E, alaturi de Bayern, Roma si Basel. Vezi componenta tuturor grupelor!...

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly
BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly Marti, 07.05.2024, 10:00