VIDEO SUA - Algeria 1-0/ Calificare dramatica pentru americani

Statele Unite ale Americii s-au califcat in optimile de finala ale Cupei Mondiale dupa un meci dramatic contra Algeriei, marcand golul victoriei in minutul 90+1.

Americanii au reusit performanta sa castige o grupa C cu Anglia, Slovenia si Algeria.

In minutul 90 al partidei cu Algeria, SUA se aflau pe locul trei in clasament si in afara optimilor de finala, insa Landon Donovan a venit lansat pentru a relua in plasa portii o minge respinsa gresit de portarul african. Liderul yankeilor a adus victoria cu 1-0 americanilor si primul loc in grupa.

VEZI AICI REZUMATUL VIDEO

Clasament final Grupa C

1 SUA 3 1 2 0 4 - 3 5 pct.
2 Anglia 3 1 2 0 2 - 1 5
3 Slovenia 3 1 1 1 3 - 3 4
4 Algeria 3 0 1 2 0 - 2 1

VIDEO Anglia - Slovenia 1-0/ Salvatorul Defoe!... Ministru italian: "Vom cumpara meciul cu Slovacia"...