Articole despre daivd popovici

VIDEO | David Popovici, locul 6 în finala probei de 100 de metri liber de la CM de la Fukuoka. Vezi cursa

După ce s-a calificat de pe a cincea poziție, David Popovici a făcut spectacol în finala probei de 100 de metri liber de la Campionatele Mondiale de la Fukuoka 2023. Cusa admirabilă a fost live pe Antena 1 și AntenaPLAY.

Joi, 27.07.2023, 14:28
David Popovici, o nouă medalie de aur la Lima. Prima reacție a băiatului de aur al natației, demnă de un campion mondial

David Popovici a cucerit medalia de aur în proba de 100 m liber, în această dimineață la Campionatele Mondiale de înot pentru juniori de la Lima. Sportivul de 17 ani a terminat competiția din America de Sud cu patru medalii: trei de aur și una de argint.

Luni, 05.09.2022, 13:07