Articole despre diego simeone

Simeone, laude pentru Oblak după calificarea în sferturile de finală ale LC: Avem cel mai bun portar din lume

Antrenorul echipei Atletico Madrid, Diego Simeone, l-a lăudat pe portarul sloven Jan Oblak, după calificarea formaţiei lui în sferturile de finală ale Ligi Campionilor, în dauna deţinătoarei trofeului, Liverpool.

Joi, 12.03.2020, 09:42
Simeone, după victoria cu Liverpool: Dacă atacanţii nu participau la faza defensivă, echipa nu ar fi reuşit să câştige

Tehnicianul Diego Simeone a declarat, marţi seară, că meciul cu Liverpool a fost extrem de greu, însă jucătorii de la Atletico Madrid au fost foarte decişi să se impună.

Miercuri, 19.02.2020, 11:24
Diego Simeone, după 2-2 cu Juventus: Un rezultat de egalitate mai mult decât meritat

Antrenorul Diego Simeone consideră meritat rezultatul de egalitate obţinut de echipa lui, Atletico Madrid, care a fost condusă cu 2-0 de Juventus Torino, în Liga Campionilor.

Joi, 19.09.2019, 11:10
OFICIAL: Dorit de Arsenal și Inter Milano, Diego Simeone a semnat prelungirea cu Atletico Madrid

Diego Simeone, unul dintre cei mai bine cotați și cei mai căutați antrenori din Europa, a semnat prelungirea contractului cu Atletico Madrid, anunță site-ul oficial al echipei din capitala Spaniei. În urma noii înțelegeri,...

Marti, 05.09.2017, 13:42
Falcao, in fata golului!

Inainte de a reveni la antrenamente, Radamel Falcao a prins ultimele zile de vacanta alaturi de sotia sa, pe o plaja din Miami

Joi, 05.07.2012, 10:27
Simeone il inlocuie pe Mazano pe banca lui Atletico Madrid

Schimbarea vine in urma eliminarii madrilenilor din Copa del Rey.

Joi, 22.12.2011, 00:00
Atletico Madrid si Villarreal, eliminate din Cupa Regelui. Alcorcon produce o noua surpriza

Atletico Madrid si Villarreal au fost eliminate surprinzator din Cupa Regelui de echipe din diviziile inferioare, in timp ce Alcorcon, formatia care in urma cu doua sezoane invinge cu 4-0 pe Real Madrid, s-a calificat in fata celor de la Zaragoza.