Articole despre etapa a 2-a

Europa League: Atletico Madrid castiga in prelungiri. Liverpool - Udinese 2-3. Vezi rezultatele inregistrate in etapa a 2-a!

Europa League a programat aseara meciurile din cadrul etapei a doua din faza grupelor. Castigatoarea en-titre a trofeului, Atletico Madrid s-a chinuit serios cu Viktoria Plzen pentru a obtine victoria. Singurul gol al partidei a fost inscris de Rodriguez in minutele de prelungire. Liverpool a fost invinsa acasa de Udinese, scor 2-3, iar Ironi Kiryat Shmona si Olympique Lyon au oferit cea mai spectaculoasa disputa a serii, in care s-au marcat numai putin de sapte goluri.

Vineri, 05.10.2012, 08:24