Articole despre medalii la jocurile olimpice

Ce valoare au medaliile de aur olimpice de la Jocurile Olimpice și din ce sunt realizate, de fapt. Sunt din aur pur?

Medaliile de aur olimpice au fost mereu ținta tuturor sportivilor de-a lungul anilor pentru cei care au participat la competiții sportive. Cu toate acestea, mulți se întreabă dacă norocoșii care au obținut medalii de aur țineau în mână aur pur.

Miercuri, 28.07.2021, 17:23
Țara noastră, pe podium în Europa! Cinci medalii pentru România la Jocurile Europene Baku 2015

România a cucerit medalia de argint în proba de grup, duminică, în concursul de gimnastică aerobică din cadrul Jocurilor Europene de la Baku, după ce a fost devansată de Ungaria în clasamentul final.

Duminica, 21.06.2015, 11:07