Articole despre optimi

VIDEO! Gigi Becali: "Ilie Stan e depasit"

„Pentru a nu le face pe plac dusmanilor”, Gigi Becali a declarat dupa rusinea de la Timisoara ca echipa pe care a construit-o va bate tot pana la finalul turului. Insa pana la urma si-a revenit si a recunoscut ca Ilie Stan e depasit.

Joi, 27.10.2011, 00:00
Poli Timisoara - Steaua 2-0 \ Inca o umilinta pentru ros-albastrii

Poli Timisoara a reusit sa dea lovitura in optimi, eliminand Steaua, detinatoarea Cupei din sezonul anterior.

Rapid invinge cu 5-0 pe CS Otopeni. Vezi toate rezultatele de joi din Cupa Romaniei!

Rapid s-a calificat fara probleme in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, dupa ce a castigat cu 5-0 in Giulesti in fata divizionarei secunde CS Otopeni.

Dinamo - Gaz Metan Severin 5-0 \ Fara emotii cu rezervele de la Dunare

Dinamo a castigat cu 5-0 in Stefan cel Mare in fata lui Gaz Metan Severin, echipa de liga a doua, si s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei.

Miercuri, 26.10.2011, 00:00
Timisoara - Steaua in optimile Cupei Romaniei. Vezi toate meciurile!

Astazi a avut loc tragerea la sorti pentru optimile de finala ale Cupei Romaniei.

Miercuri, 05.10.2011, 00:00
Monica Niculescu, eliminata in optimile de finala ale US Open

Romania a ramas fara reprezentanti pe tabloul de simplu de la US Open. Monica Niculescu a fost eliminata in "optimile" de finala al competitiei americane de Angelique Kerber in doua seturi, scor 6-4, 6-3.

Duminica, 04.09.2011, 00:00
Perechea Tecau - Lindstedt, calificata in "optimile" de dublu de la US Open

Perechea Horia Tecau/ Robert Lindstedt s-a calificat in optimile turneului de dublu de la US Open, dupa ce a trecut de dublul Pablo Andujar/ Daniel Gimeno-Traver (ambii Spania).

Sambata, 03.09.2011, 00:00
Tecau, in optimile turneului de dublu la Wimbledon

Perechea Horia Tecau/Robert Lindstedt (Romania/Suedia), cap de serie numarul 8, s-a calificat in aceasta dupa-amiaza in turul trei al tabloului masculin de dublu la Wimbledon, al treilea turneu de Grand Slam al anului, informeaza site-ul oficial al competitiei.

Sambata, 25.06.2011, 00:00
Dinamo - ALRO Slatina 3-1/ Cainii merg la pas in sferturi

Dinamo Bucuresti s-a calificat la pas in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, dupa ce a trecut de divizionara secunda ALRO Slatina, scor 3-1.

Marti, 26.10.2010, 00:00
Optimile Cupei Romaniei

Steaua joaca impotriva Sportului Studentesc pentru un loc in sferturile Cupei. Dinamo da peste surpriza competitiei, echipa care a eliminat Vasluiul lui Porumboiu, Alro Slatina.

Miercuri, 29.09.2010, 21:01
Vezi partidele din optimile Cupei Romaniei la fotbal!

Azi, la Casa Fotbalului, a avut loc tragerea la sorti pentru stabilirea meciurilor din optimile de finala ale Cupei Romaniei. Iata ce au decis sortii:

Miercuri, 29.09.2010, 00:00
US Open: Andy Murray, eliminat/ Nadal, calificat in optimi

Surpriza la US Open dupa ce britanicul Andy Murray a fost eliminat in turul trei al competitiei de elvetianul Stanislas Wawrinka.

Luni, 06.09.2010, 00:00
Dulgheru s-a calificat in turul 3 la US Open

Alexandra Dulgheru s-a calificat in turul 3 la US Open si da peste finalista de la Wimbledon, Zvonareva

Vineri, 03.09.2010, 20:24
Vezi tabloul complet al "sferturilor" Cupei Mondiale la fotbal

Olanda - Brazilia si Germania - Argentina sunt marile meciuri din sferturile de finala ale Cupei Mondiale din Africa de Sud. In celelalte doua partide, Uruguay si Spania pornesc ca favorite in fata Ghanei, respectiv Paraguayului.

Miercuri, 30.06.2010, 00:00
Cupa Mondiala/ Spania - Portugalia, cel mai asteptat meci din "optimi", de la ora 21:30

Spania - Portugalia, cel mai asteptat meci din optimile de finala ale Cupei Mondiale se va disputa astazi, de la 21:30, la Cape Town.

Marti, 29.06.2010, 00:00
Cupa Mondiala/ Programul "optimilor" de luni: Olanda si Brazilia, favorite la calificare

Faza optimilor de finala ale Cupei Mondiale din Africa de Sud continua si astazi cu inca doua partide. Olanda si Brazilia sunt considerate mari favorite in disputele cu Slovacia, respectiv Chile.

Luni, 28.06.2010, 00:00
Cupa Mondiala/ Optimi de finala: Germania - Anglia, un meci pe viata si pe moarte

Faza optimilor de finala ale Cupei Mondiale continua astazi cu doua partide foarte interesante: Germania- Anglia si Argentina - Mexic.

Duminica, 27.06.2010, 00:00
VIDEO Ghana - SUA 2-1/ Africanii se califica dupa prelungiri

Ghana se califica in sferturile de finala ale Cupei Mondiale dupa victoria in fata nationalei Statelor Unite, scor 2-1. Africanii au marcat golul victoriei in prelungiri, prin Gyan.

Sambata, 26.06.2010, 00:00
VIDEO Uruguay - Coreea de Sud 2-1/ Sud-americanii merg in "sferturi"

Dubla atacantului lui Ajax, Luis Suarez, califica Uruguayul in sferturile de finala ale Cupei Mondiale dupa 40 de ani. Sud-americanii au invins in "optimi" nationala Coreei de Sud cu scorul 2-1.

Europa League/ Juventus si Werder Bremen, eliminate in optimi

Fulham a inregistrat cea mai mare surpriza din optimile de finala ale Europa League, dupa ce a reusit sa elimine pe Juventus Torino.

Joi, 18.03.2010, 00:00
Bayern a eliminat Fiorentina din UCL

Fiorentina a pierdut dramatic calificarea in sferturile de finala ale Ligii Campionilor. Echipa lui Adrian Mutu a avut 2 la 0 si 3 la 1, dar s-a terminat 3 la 2 si Bayern s-a calificat datorita celor doua goluri marcate in deplasare.

Miercuri, 10.03.2010, 16:34
Cupa Davis - rezultate optimi de finala

Elvetia si Statele Unite, doua dintre fortele tenisului mondial au parasit Cupa Davis. Elvetia, fara Roger Federer in echipa, a fost invinsa clar Spania cu scorul de 4-1. Partida Serbia – Statele Unite a fost oferit un spectacol extraordinar, Novak Djokovic a adus punctul decisiv nationalei sale, dupa un meci de peste patru ore cu John Isner.

Luni, 08.03.2010, 00:00
Europa League/ Programul optimilor de finala

Dupa ce a eliminat-o pe Unirea Urziceni, Liverpool va da piept in optimile Europa League cu OSC Lille, formatie care i-a lasat in afara cupelor europene pe turcii de la Fenerbahce. Benfica va intalni pe Marseille, in timp ce Juventus isi va masura fortele cu Fulham.

Vineri, 26.02.2010, 00:00
Liga Campionilor/ Inter Milano - Chelsea Londra 2-1

Internationale Milano s-a impus pe teren propriu cu scorul de 2-1 in fata lui Chelsea Londra, intr-un meci contand pentru optimile de finala ale Ligii Campionilor. Partida a fost umbrita de gravele greseli de arbitraj. Motta de la Inter trebuia eliminat inca din minutul 10, iar Chelsea a fost privata si de un penalty in prima repriza.

Miercuri, 24.02.2010, 00:00
Roger Federer, calificat in optimi la Australian Open

Roger Federer a avut nevoie de 108 minute pentru a-l invinge pe Albert Montanes. Elvetianul, de trei ori campion in Australia, a obtinut a 50-a victorie la primul turneu de Grand Slam al anului. Favoritul numarul doi, spaniolul Nadal a avut parte de o...

Sambata, 23.01.2010, 21:07