Articole despre real madrid - juventus

Anul și minunea în Liga Campionilor, dar și ”anul și scandalul”. După ce anul trecut am văzut cum Barcelona (cu PSG) și Real (cu Bayern) sunt împinse de la spate de ”cavaleri”, în acest sezon avem la ordinea zilei un nou scandal de răsunet. Real Madrid a eliminat pe Juventus după un penalty controversat, în urma căruia lumea fotbalului a fost divizată.

Joi, 12.04.2018, 11:33
Real Madrid - Juventus 1-3 s-a lăsat cu o calificare a gazdelor și cu o suspendare a unei vedete din lotul lui Zinedine Zidane

Real Madrid - Juventus 1-3 a reprezentat una dintre cele mai dulci înfrângeri din istoria madrilenilor. Campioana Europei s-a calificat în careul de ași din Liga Campionilor, grație unui gol marcat în prelungiri de...

Joi, 12.04.2018, 10:08

Real Madrid - Juventus a fost la câteva secunde distanță de a provoca o nouă răsturnare incredibilă de scor în sferturile de finală din Liga Campionilor. După Roma - Barcelona 3-0 și calificarea gazdelor, Juventus a condus pe Santiago Bernabeu cu 3-0 până în minutul 90+3, însă o decizie controversată a unui englez controversat, Michael Oliver, a trimis-o pe Real în careul de ași.

Joi, 12.04.2018, 00:23