Articole despre ucl

E mort de 200 de ani, dar încă arată impecabil, îmbrăcat la patru ace, deși a avut un ghinion teribil! „A crezut că oamenii trebuie să fie folositori și după moarte” - FOTO

Un filosof britanic este mort de 200 de ani, dar asta nu îl împiedică să stârnească curiozitatea oamenilor sau să șocheze, „în persoană”! Cu câteva dintre lucrurile lui preferate – pălăria, mănușile, bastonul, el continuă să „dea piept” lumii, îmbrăcat la patru ace.

Luni, 27.04.2020, 11:18
OFICIAL: Atletico Madrid îl cumpără pe Diego Costa de la Chelsea cu o zi înainte de meciul direct din Champions League

După mai multe zile de incertitudine, mutarea lui Diego Costa de la Chelsea la Atletico Madrid s-a oficializat cu doar 24 de ore înainte de duelul direct dintre cele două echipe din Liga Campionior. La finele a trei sezoane petrecute pe...

Miercuri, 27.09.2017, 10:08
UCL: Steaua - Partizan 1-1/ Calificarea se decide în infernul de la Belgrad

Steaua Bucureşti şi Partizan Belgrad au remizat, scor 1-1, în prima manşă din cadrul turului III a Ligii Campionilor. Sârbii au deschis scorul prin Vulicevic, în minutul 63, iar Varela a restabilit egalitatea pentru roş-albaştrii în minutul 82.

Miercuri, 29.07.2015, 23:51
Chivu, campionul Europei! Inter a castigat Liga Campionilor!

Succes rasunator pentru Cristi Chivu în Europa. Fotbalistul a devenit primul roman care a luat trofeul ligii campionilor. Echipa la care joaca Cristi, Inter Milan, a castigat aseara finala competitiei împotriva germanilor de la Bayer Munchen cu...

Duminica, 23.05.2010, 10:49