Evgeni Plushenko, campion european pentru a saptea oara la patinaj artistic

Patinatorul rus Evgheni Plusenko a castigat, sambata, cel de-al saptelea titlu european din palmares la C.E. desfasurate la Sheffield. In varsta de 29 de ani. rusul a devenit al treilea patinator din istorie ce detine cel putin sapte titluri continentale.

Sambata, 28.01.2012, 00:00
CE de patinaj: Zoltan Kelemen ataca podiumul continental!

Sportivul roman Zoltan Kelemen a ocupat, luni, locul 4 cu 106,57 puncte la finalul programului liber al concursului masculin din cadrul Campionatelor Europene de patinaj artistic de la Berna (Elvetia), si s-a calificat pentru programul scurt, care va avea loc miercuri

Marti, 25.01.2011, 00:00
Biatlonista Eva Tofalvi, locul 19 la JO de la Vancouver

Eva Tofalvi a ocupat locul 19 in proba de urmarire la biatlon la Jo de la Vancouver, iar Raluca Stramaturaru s-a clasat pe pozitia 21 la sanie

Miercuri, 17.02.2010, 20:34